Yemeksepeti'nden Üniversiteye Yeni Başlayanlar İçin Karın Doyurma Rehberi

Favorilerime
Ekle

Çalıştınız, çabaladınız, sınavda terler döktünüz ve birçoğunuzun hayali gerçek oldu: Artık üniversitelisiniz!

Üniversite hayatına bu sene adım atacaklar önce şunu bilmeli: Üniversite dersler, vizeler, finaller, arkadaşlar kadar ders çalışırken, sunuma, sınava hazırlanırken, iki ders arasındaki o ara geçsin diye çimenlerde yayılırken deli gibi acıkmak demek.

Ama korkmayın, Yemeksepeti kampüslerde de her zaman yanınızda! Zira yeni öğretim yılı için en az sizin kadar heyecanlı olan Yemeksepeti'nin verilerine göre her yıl okulların açılmasıyla, restoran başına cirolar ortalama yüzde 185, sipariş sayıları ise yüzde 190 artıyor.

2016’nın ilk yarısı kampüslere giden sipariş sayısı 1,1 milyonu bulmuşken 13 bin üye restoranın 6 bine yakını, 99 bin farklı ürün seçeneğiyle, 150 üniversitenin toplam 367 kampüsüne sipariş göndermeye bu dönem de devam edecek.

Eğer sizi de üniversite heyecanı sarmış ve okulda uygun fiyatlarla karnınızı nasıl doyuracağınızı merak ediyorsanız size hayat kurtaracak birkaç tavsiyemiz var. Hiç endişelenmeyin!

yemeksepeti-universitelilerin-yemek-tercihleri

• Çevredeki restoranları inceleyin, gözünüze uygun görünenleri Yemeksepeti puan ve yorumlarını da göz önüne alarak tek tek deneyin.

• Arkadaş grubu olarak hepiniz gözünüzü kestirdiğiniz restorandan farklı farklı yemekler sipariş edin, en çok hangisini beğeneceğinizi görün.

• Tecrübeli öğrencilerin tavsiyelerini yok saymayın, onlardan restoran önerileri toplayın.

• Vizeler, projeler derken mekanlara öyle okul çıkışı, iki ders arasında gidip yemek yeme fırsatı yakalayamayacaksınız maalesef ki. Bu yüzden sevdiğiniz restoranların eve sipariş yapıp yapmadığını öğrenin.

• Bu noktada Yemeksepeti kullanmanın öğrencilik hayatınıza büyük kolaylık sağlayacağını unutmayın. Uygun fiyatla, bol çeşitle, sorunsuz ve hızlı şekilde yemeğinize ulaşmanızı sağlayan Yemeksepeti'ne hala üye değilseniz çok ayıp, hemen olun!

• Dilediğiniz yemekleri arama kutusunda semtinize göre aratarak, Yemeksepeti’nde var mı diye önceden bilgi sahibi olabilirsiniz mesela...

• Gece geç vakit veya günün ilk saatlerinde restorana gitmek dahi isteseniz açık mı kapalı mı olduğunu Yemeksepeti’nden öğrenebilirsiniz.

• Yemeksepeti’ndeki pek çok diğer indirimin yanı sıra, kampüslere özel indirim de yapan 2000’in üzerinde restoran bulunuyor. Bugüne dek Kampüs indirimi sayesinde üniversiteliler milyonlarca TL fazla tasarruf etti. Öğrencisiniz siz, size indirim olmayacak da kime olacak

Yemek seçmek konusunda kararsız kalırsanız da bırakın şu kadim öğrenci tercihleri size yol göstersin:

yeni lahmacun

• Üniversitelilerin en çok tercih ettiği yemek tüm siparişlerin yüzde 19’unu oluşturan lahmacun. Onu çiğ köfte dürüm, Adana dürüm, tavuk şiş ve mercimek çorbası takip ediyor.

• Şehirlere ve semtlere göre değişmekle birlikte, ortalama bir lahmacun 3.5 TL, çiğköfte dürüm 3,5 TL, Adana 9,5 TL, tavuk şiş 13,5 TL ve mercimek çorbası 5,5. TL’den satılıyor.

• Okulların açılmasıyla birlikte sipariş oranları en çok artan, yani özellikle öğrencilerin tercih ettiği kategoriler ise sırasıyla ev yemeği, tavuk yemeği ve pilav.


Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?