"Evdeki Malzemelerle Ne Pişirebilirim" Diyenlere 1 Haftalık Doyurucu Yemek Tarifleri

Anket

Biliyorsunuz, şu sıralar koronavirüs sebebiyle uzmanlar "sosyal mesafe"ye çok dikkat etmemiz, mümkün olduğunca dışarı çıkmamamız konusunda uyarılarda bulunuyor. Hem kendi sağlığımız hem de çevremizdeki insanların sağlığı için bu uyarılara mutlaka uymamız gerekiyor.

Hal böyle olunca evdeki malzemelerle neler yapılabileceği de aklı daha çok meşgul eden konulardan biri haline dönüşüyor. Zaten her gün düşündüğümüz "Ne pişirsem?" sorusu yerini "Elimdeki malzemelerle ne pişirebilirim?" sorusuna bıraktığına göre, biz de hemen her evde bulunabilen, geçtiğimiz haftadan bu yana stoklamak için en çok tercih edilen gibi malzemelerle hazırlayabileceğiniz yemek tarifleri hazırladık.

Bu zor günleri en kısa sürede sağlıkla atlatabilmek dileğiyle, güzel haberler alacağımız bir hafta olsun diyelim ve sizi haftalık menümüze doğru alalım.

Minik bir not: Aşağıdaki tariflerin malzeme listelerinde evinizde olmayan malzemeler varsa o malzemeleri kullanmadan hazırlamayı deneyebilir, elinizdeki malzemelere göre tarifleri çeşitlendirebilirsiniz. Örneğin bir makarna tarifinde kaşar peyniri varsa ve evde peynir yoksa ya da makarna tarifinde kullanarak bitirmek istemiyorsanız kullanmadan veya tarifte belirtilenden az miktarda kullanarak da yapabilir, dilerseniz farklı peynirler eklemeyi de deneyebilirsiniz.

Günü işaretleyin ve karşınıza çıkacak tarifler içinden size en uygun olanı hemen seçin

Pazartesi
Salı
Çarşamba
Perşembe
Cuma
Cumartesi
Pazar
Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

Zeynep Çetin
Yemek yemediğim zamanları, ne yiyeceğimi düşünerek değerlendiririm.
Zeynep Çetin
254132 takipçi2287 içerik
Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?