https://www.medela.ca/breastfeeding/advice/breastfeeding-tips/lactation-consultant | medela - <em>Görsel temsilidir.</em>

Tarkan'ın Yeni Anne Olan Eşi İçin Anlaşmasıyla Gündem Olan Emzirme Koçluğu

Favorilerime
Ekle

Her geçen gün yeni bir meslek çıkıyor, bazıları sadece ismiyle bile dikkat çekiyor, insan "Bu ne acaba?", "Ne iş yaparlar?" diye düşünmeden edemiyor.

Bugün de son zamanlarda gündemi oldukça meşgul eden bir meslekten, emzirme koçluğundan söz edeceğiz size.

Emzirme koçluğu mesleğinin bu denli konuşulur hale gelmesinin sebebiyse ünlü şarkıcı Tarkan, eşi ve yeni doğan bebekleri aslında.

Buyurunuz, durumu tüm detaylarıyla aktaralım ve soralım: Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Cevaplarınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.

Yakın zaman önce Tarkan ve eşi Pınar Tevetoğlu'nun minik kızları dünyaya geldi bildiğiniz gibi

Hayatındaki hemen her gelişmeyle tekrar tekrar gündeme gelen Tarkan, bildiğiniz gibi eşi Pınar Tevetoğlu ile çocuk bekledikleri haberini verdikten sonra da günlerce konuşulmuş, Pınar Hanım'ın hamilelik süreciyle ilgili birçok haber yapılmıştı.

Hatırlayanlar olacaktır, ünlü şarkıcı Tarkan'ın eşinin hamilelik sürecini daha rahat geçirmesi için ona tamamen organik malzemelerden yemekler hazırlayan bir aşçıyla ve daha sağlıklı beslenmesini sağlamak için bir diyetisyenle anlaştığı da söylenmişti.

Temmuz ayının başında minik kızları Liya'ya kavuşan ikili, şimdi de birlikte çalışmaya başladıkları "emzirme koçu" ile gündemde.

Tarkan, eşinin emzirme sürecine yardım etmesi için bir emzirme koçuyla anlaştı

Yaklaşık 20 gün önce dünyaya gelen minik kızları Liya ve eşi Pınar Hanım'ın emzirme dönemini sağlıklı bir şekilde geçirmesi için Tarkan'ın özel bir emzirme koçuyla anlaştığı söyleniyor.

Bu özel koçun temel olarak emzirme döneminde Pınar Hanım'ın karşılaşabileceği sorunların çözümünde yardımcı olması bekleniyor. Aynı zamanda anne sütünü artırıcı beslenme şekillerinden tutun fazla gelen anne sütünü sağma, saklama, yeniden ısıtma ve değerlendirmeye kadar her konuda Pınar Hanım'a yardımcı olacağı söyleniyor.

Ülkemizde bir anda gündem olan emzirme koçluğu aslında dünyanın birçok yerinde yaygın olarak yapılıyor

https://www.medela.ca/breastfeeding/advice/breastfeeding-tips/lactation-consultant | medela - Görsel temsilidir.

medela - Görsel temsilidir.

Tarkan'la birlikte bir anda gündeme gelen emzirme koçu mesleği, aslında dünyanın birçok yerinde oldukça yaygın olarak değerlendirilen mesleklerden biri. Özellikle ilk çocuklarını doğuran çiçeği burnunda annelerin tercih ettiği "emzirme koçluğu" nedir merak edenler için kısaca anlatmış olalım:

Emzirme koçu, yeni doğum yapmış annenin bebeğiyle kurduğu bağın daha sağlıklı bir şekilde ilerlemesine destek olmak, anne ve bebeğin yaşayabileceği olası emzirme problemlerine çözüm üretmek üzerine çalışıyor. Özellikle ilk kez anne olanlar için iyi bir rehber görevi gören emzirme koçları, aynı zamanda annenin fazla sütünü nasıl sağabileceği, nasıl saklayabileceği ve o sütü nasıl değerlendirebileceğiyle ilgili konularda da yardımcı oluyor.

Emzirme koçları, belirli eğitimlerden ve sınavlardan geçtikten sonra "emzirme koçu" unvanını almaya hak kazanıyor.

Pınar Hanım'a da bu konularda yardımcı olması beklenen emzirme koçu hakkında siz genel olarak neler düşünüyorsunuz? İlk çocuğunuza sahip olduğunuzda siz de böyle bir emzirme koçuyla çalışmak ister miydiniz? Cevaplarınızı yorum olarak bırakabilirsiniz.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?