Editor
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Tarif Yarışması Kuralları

Yarışma, kullanıcıların kendi yazdığı tarifleri www.yemek.com internet sitesine yollaması üzerine kurgulanmıştır.

Yarışmaya yalnızca 18 yaşından büyükler katılabilir.

Yarışmaya katılmak için Yemek.com'a üye olmak gereklidir. Yemek.com’a üye olmak ücretsizdir.

Yarışmaya yalnızca Yemek.com üyeleri, site üzerindeki “Yazı Gönder” butonuyla katılabilir.

Yarışmaya tarif göndererek katılım 11.01.2018 - 23.01.2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Yarışmanın kazananı 25.01.2018 tarihinde Yemek.com'da yayınlanacak bir duyuru metniyle açıklanacaktır.

Bu tarihler arasında aşağıda yer alan kriterlere uygun tarifler arasından, özel jürinin seçimiyle, yarışmaya katılan 10 kişiye ekmek kızartma makinesi hediye edilir.

Ödül hakkı kazanan kişiler ile 5 iş günü içerisinde iletişime geçilir, hak kazanan kişiler 5 iş günü içerisinde Yemek.com çalışanlarının talep ettiği lojistik bilgilerini tam ve doğru bir şekilde paylaşmalıdır. Bilgilerin yanlışlığı nedeniyle oluşabilecek herhangi bir olumsuzlukta Yemek.com sorumluluk kabul etmez.

Yarışmaya katılım tamamen ücretsizdir.

Birden fazla kullanıcı açarak yarışmaya katılan yarışmacıların tarifleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Bir yarışmacı birden fazla tarifle yarışmaya katılabilir ancak birden fazla ödül kazanamaz.

Katılımcılar, tariflerinin yarışmaya katılmaya hak kazanıp kazanmadığını ve yarışmaya kabul edilemeyen tarifin kabul edilmeme sebebini, Yemek.com’a üye oldukları kayıtlı e-mail hesabına gönderilecek bir mail aracılığıyla öğrenecektir.

Tarifin tanıtım (giriş) metnini, yapılışını, malzemelerini ya da fotoğrafını eksik bırakan katılımcıların tarifleri değerlendirmeye alınmayacaktır.

Yarışmaya katılan tariflerin daha önce başka bir sitede yayınlanmamış olması gereklidir.

Yarışmaya katılan kullanıcı, yarışma kapsamında paylaştıkları her türlü bilginin ve/veya fotoğrafın kendisine ve/veya izin almış olduğu kişilere ait olduğunu kabul ve taahhüt eder. Yarışmaya katılan kullanıcı, kendisinden ve iznini almış olduğu kişilerden başka hiçbir kişinin, kurumun, kuruluşun gizlilik hakkını, kişilik haklarını ya da yayın haklarını ihlal eden, fikri ve sınai mülkiyet hakları çerçevesinde korunan hiçbir bilgi ve görsel veya işitsel materyali iletmeyeceğini taahhüt eder. Aksi takdirde, doğacak tüm hukuki ve cezai yükümlülükler tamamen ve münhasıran kullanıcıya aittir. Yemek.com ve bağlı şirketleri sorumluluk kabul etmez.

Kişisel bilgilerle (adı, soyadı, e-mail adresi gibi) ilgili yanlış ve eksik beyanda bulunanların ödül alamamaları halinde Yemek.com'un herhangi bir sorumluluğu yoktur.

Ödülleri, yalnızca kazanan kişiler teslim alabilecek ya da ödülleri kazanan kişilerin adresine gönderilecektir.

Yarışmaya katılan herkes, Yemek.com resmi sitesinden yayınlanan yarışma şartlarını okuyup anlayarak peşinen kabul etmiş sayılır. Katılımcıların yarışma şartlarına uyup uymadıklarının denetim ve değerlendirilmesi, katılımcıların beyanına dayanan bilgiler çerçevesinde, münhasıran Yemek.com tarafından yapılacaktır. Yemek.com bu koşullar ve kuralları gerektiğinde katılımcılarına önceden haber vermeksizin değiştirebilir. Koşullar ve kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini kabul ederler.

Yemek.com, kişisel bilgilerin gizli tutulması konusunda gerekli tedbirleri almaktadır. Gerekli bilgi güvenliği önlemlerinin alınmasına rağmen sisteme düzenlenecek saldırılar sonucunda bu bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi Yemek.com’un sorumluluğunda değildir.

Yemek.com 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na (“Kanun”) uygun olarak 5. ve 6. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları dahilinde kişisel verilerinizi sunulan ürün ve hizmetlerin ilgili kişilerin beğeni, kullanım alışkanlıkları ve ihtiyaçlarına göre özelleştirilerek ilgili kişilere önerilmesi ve tanıtılması için işlenmektedir.

Kazanılan ödüller nakit paraya çevrilemez, değiştirilemez, iade edilemez, devredilemez.

Yarışma esnasında sonuçları lehlerine değiştirmek amacıyla bilgisayar teknolojilerini kötü niyetli kullananların tarifleri hiçbir şekilde yarışmaya dahil edilmeyecektir.

Yemeksepeti ve Yemek.com çalışanları ve 1. derece yakınları yarışmaya katılamaz. Katılsalar dahi ödül kazanamazlar.

Yarışmaya yurtdışında yerleşik olup da katılacak kişiler, herhangi bir ödül kazanamazlar.

Yemek.com Tarif Yarışması, hiçbir şekilde kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız ve taciz edecek şekilde, yasalara aykırı bir amaç için ve başkalarının fikri ve telif haklarına tecavüz edecek şekilde kullanılamaz.

Yarışma kapsamında ortaya çıkan her türlü uyuşmazlıkta Yemek.com’un kayıtları esas alınacaktır.

Yarışmaya belirtilen şartları eksiksiz yerine getiren yarışmacılar katılma hakkı kazanacaklardır.