Yemeksepeti'nden Sipariş Edebileceğinizi Hiç Bilmediğiniz 11 Efsane Lezzet

Favorilerime
Ekle

İnsan her zaman mutfakta vakit geçirecek zamanı bulamayabilir. Pratik tarifler bile olsa, eline tencere alacak enerjiyi de hissetmeyebilir. Oldukça normal ve yeri geldiğinde oldukça güzel bir hadise. Zaten tam da bu yüzden yıllardır Yemeksepeti'nin kapısını çalıyoruz (yani bizim kapımızı çalıyorsunuz (: ).

Bu kapı çalma hali bazen o kadar sıklaşır ki ne yiyeceğimize karar veremediğiniz anlar olur. Tam da bu anlar için yardımınıza koşacak 'birkaç' lezzet var aşağıda. Bu lezzetler Yemeksepeti'nin yeni servisi Vale sayesinde bizimleler. Çünkü Vale, normalde sipariş almayan restoranların, tatlıcıların, üçüncü nesil kahve dükkanlarının, yöresel mutfakların ve daha bir sürü lezzet adresinin sipariş vermesini sağlayan bir proje.

Eminiz, birçoğunuz bu lezzetlerin kapınıza kadar geldiğini bilmiyordu.

Not: Vale'nin yeni bir servis olduğunu, şu an için tüm semtlerde ve şehirlerde olmadığını hatırlatalım.

İster Americano ister mocha, Caffe Nero

Caffe Nero'yu bulmuşken tek bir lezzet vermek olmaz dedik. Zira onlar da öyle yapmıyor. Hemen hemen bütün lezzetlerini salondaki sehpaya, ofisteki masaya kadar getiriyorlar. İyi ki de öyle yapıyorlar. Vale sağ olsun...

İyi ki de sipariş alıyorlar: Caffe Nero

Not: Şimdilik sadece Beşiktaş'ta.

Taş kadayıf, Varka Antakya

Burada cümleye taş kadayıfla başladık ama siz Hatay, Adana, Mersin tarafından ne bulsanız yiyin. Sanki 1 milyon yıl önce hazırlanan büyük bir plan sonucu yemek yapmaktan çok fena anlayan insanların hepsini oraya yerleştirmişler gibi. Arkeologlar bir araştırsın.

Biz kadayıfa yüklenelim: Taş kadayıf

Kahveli ekmek, Nino Bakery

Konuya uzak bir yerden giriş yapacağız. Güzel fikir insanı her zaman heyecanlandırır. Öyle büyük inovatiflikler, uçanlar kaçanlar değil. Sade, naif, pırıltılı güzel fikirler iyidir. Bir ekmeği kahveli yapmak gibi mesela.

Ellere sağlık: Nino Bakery

Tüm lezzetler, Coldstone

Coldstone bir marka tabii direkt logoya lezzet demiyoruz, gidin coldstone'nin sandalyelerini yiyin demiyoruz ama inanın Adana kebabı daha çok seviyorsun, pizzayı mı daha çok seviyorsun sorusuna cevap vermek gibi olurdu coldstone'dan lezzet ayırmak.

Siz dilediğinizi sipariş edin: Coldstone

Not: Şimdilik sadece Ortaköy, Levent ve Mecidiyeköy'de.

Kavurmalı Kaşarlı Waffle, Akali

Başlığın hakkını vermeden devam etmeyelim. Evet, yanlış okumadınız kavurmalı kaşarlı waffle o. Beşiktaş'ın sayılı gastro-pub'larından Akali'nin menüsünün "Ben bunu denerim" dedirtenlerinden.

Çünkü denenir: Akali

Yumurtalı gaygana, Hamsili Karadeniz Lokantası

Karadeniz'den kaya getirseler, taş getirseler, talaş getirseler yemeyin ama bir düşünün. Ne yapsa ama ne yapsa parmak yediren bir mutfak, kayaya bile lezzet katabilir. Bir de ellerine yumurta ve hamsiyi verin...

Sonra oturun ziyafete: Yumurtalı gaygana

Espressolu bitter çikolata, Mendel's Coffee & Chocolatier

Dünya üzerinde yemeğe dair söylenmiş bütün güzel sözleri çikolata için de söyleyebilirsiniz. Ne bir itiraz eden olur, ne laf söyleyen. Çünkü çikolatanın da mutlulukla bir ilgisi olmalı, çikolata da dünyanın gürültüsünü unutmak için yenebilir.

İnanmayan sipariş versin: Espressolu bitter çikolata

Funghi Misti Pizza, Jamie's Italian

Yurtdışında yeni gelmiş heyecanlı gibi söze gireceğiz ama 'Funghi' İtalyanca mantar anlamına geliyor, yaban mantarı. Bu arkadaşın yanına füme mozzarella peyniri, parmesan peyniri ve kekik geliyor. Bunlar hep beraber mis gibi hamurun üzerine uzanıyorlar.

Olaylar olaylar: Funghi Misti Pizza

Bükme, Bükme

Bükmenin tarifini biliyordunuz mesela. Ama yetmez. Dedik ya her zaman mutfağa giremezsiniz. En fazla çay demlemek istersiniz. İstersiniz çayın yanını başkası doldursun...

O başkasını bulduk: Bükme

Bütün Hindistan Mutfağı, Tandoori Indian Restaurant

Hindistan mutfağının tamamını, sıradan deneyin demedik, demeyiz de. Diyene de aldırış etmeyin. Zira kendileri bol baharatlı olur, yorucu da olur. Lakin bir yandan da nefis olur. Siz seçin içlerinden damak tadınıza uygun olanını...

Bu olabilir mesela: Chicken tikka masala

Etiyopya Hunkute, Petra

instagram/meryemmekinci

instagram/meryemmekinci

Kahve ciddi mesele, başlı başına uzmanlık. 6 sene lisansı açılsa gidilir. Üstüne yüksek lisansı yapılır. O yüzden burada fiyakalı fiyakalı konuşma niyetinde değiliz. Paket kahvenizi alabileceğiniz nefis bir adres biliyoruz o kadar.

1 tık yapın, aşağıda: Etiyopya HunkuteDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?