7. Gün İftar Menüsü: Üzeri Nar Gibi Kızarmış Fırında Makarna Sofranıza Geliyor

firin-makarna-yemekcom-yeni
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
622 takipçi585 içerik

Sıkça Yenen Konular

Ramazanın ilk haftasını hep birlikte tamamlıyoruz bugün. Size tam da ihtiyaçlarınızı karşılayacak kişiye özel menüler hazırlamaya 7. günde de tüm hızımızla devam ediyoruz tabii ki!

Çorbasından ana yemeğine, her gün benzer yemekleri hazırlamaktan yorulanların mutfaklarına farklılık katacak, daha da önemlisi uzun saatler boyunca aklınızı meşgul eden o "İftara ne pişirsem?" sorusundan sizi kurtaracak tarifler aşağıda sizi bekliyor.

Bugün menünüzde size neler neler hazırladık, hemen öğrenmek için böyle buyurun...

Çeşmi Nigar Çorbası

Terbiyeli mercimek çorbası olarak da bilinen, kökeni Osmanlı mutfağına dayanan Çeşmi Nigar çorbasıyla tanışın. Onu dener denemez çok seveceksiniz.
Tarifi görmek için tıklayın:Çeşmi Nigar Çorbası

Fırında Makarna

Hem basit hem de az malzemeli bir tarif ne kadar lezzetli olabilir ki demeyin, bu fırında makarna işte tam olarak öyle bir lezzet!
Tarifi görmek için tıklayın:Fırında Makarna

Tepside Bezelyeli Patatesli Tavuk

En doyurucu yemeklerden biri o. Mevsiminde bezelyeler tavuk ve patatesle birleşecek, herkesin bayılacağı bir tepsi yemeğine dönüşecek.
Tarifi görmek için tıklayın:Tepside Bezelyeli Patatesli Tavuk

Fırın Sütlaç

Ramazanda şerbetli ve sütlü tatlıların rekabeti aşikar. Gelin bugün tercihimizi sütlü bir tatlıdan yana kullanalım ve üstü nar gibi kızarmış fırın sütlaçla mutlu sona imza atalım.
Tarifi görmek için tıklayın:Fırın Sütlaç