19. Gün İftar Menüsü: Lübnan Künefesiyle Damaklara Şenlik Bir Son Var

lubnan-kunefesi
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
628 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

Dile kolay, ramazanın 19. gününe geldik. Geçtiğimiz 18 günde olduğu gibi bugün de sizinle aynı mutfakta buluşmaya hazırız.

Bugüne dek yaptığınız tüm şifa dolu çorbalara bir yenisini daha eklemek, yine enfes bir yemek hazırlamak, farklı ve nefis lezzetlerle iftar sofranızı lezzetlendirmek için yapmanız gereken bu yıl çok daha kolay. Çünkü sizin isteklerinize uygun olarak hazırladığımız kişiye özel menünüz hemen aşağıda sizi bekliyor.

Şimdiden ellerinize, emeklerinize sağlık.

Köfteli Çorba

Köfteli çorba tarifi un çorbasını andıran, arzuya göre haşlanmış nohut, yeşil mercimek ve erişte çeşitleriyle çeşnilendirilebilen, mini mini köftelerin yer aldığı bir çorba çeşidi. Bugün sofradan doymadan kalkmak yok!
Tarifi görmek için tıklayın:Köfteli Çorba

Panzanella

İtalyanların meşhur bayat ekmek salatası panzanella, sadece birkaç malzemeyle ekmekleri farklı bir salataya dönüştürmeniz için geldi. Çok da pratik!
Tarifi görmek için tıklayın:Panzanella

Tavada Parmesanlı Tavuk

Dışı çıtır, içi yumuşacık üstelik çok kısa sürede hazırlayabileceğiniz tavada yapılan bu lezzet farklı tavuk yemekleri arayanlar için birebir.
Tarifi görmek için tıklayın:Tavada Parmesanlı Tavuk

Mantarlı Pilav

Pilava nefis bir tat vererek hem daha doyurucu hem de daha besleyici olmasını sağlayacak bir malzememiz var. Mantarlı pilav ana yemeğinizi tamamlamaya geldi.
Tarifi görmek için tıklayın:Mantarlı Pilav

Lübnan Künefesi

Kadayıfı az, peyniri bol olan bir künefe tarifi bu. İçerisinde pekmez de var! Farklı bir yorumla hazırlayacağınız bu künefe rüyalarınıza girecek kadar güzel.
Tarifi görmek için tıklayın:Lübnan Künefesi