19. Gün İftar Menüsü: Bugün Avunya Mantısı ve Hurma Uyutması El Ele

hurma-uyutmasi-yemekcom
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
628 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

Dile kolay, ramazanın 19. gününe geldik. Geçtiğimiz 18 günde olduğu gibi bugün de sizinle aynı mutfakta buluşmaya hazırız.

Bugüne dek yaptığınız tüm şifa dolu çorbalara bir yenisini daha eklemek, yine enfes bir yemek hazırlamak, farklı ve nefis lezzetlerle iftar sofranızı lezzetlendirmek için yapmanız gereken bu yıl çok daha kolay. Çünkü sizin isteklerinize uygun olarak hazırladığımız kişiye özel menünüz hemen aşağıda sizi bekliyor.

Şimdiden ellerinize, emeklerinize sağlık.

Sütlü Kabak Çorbası

Çok hafif, mis gibi, lezzet dolu bir çorba bu. Hazırlaması da sandığınızdan kolay. Sütlü kabak çorbası tarifi karşınızda.
Tarifi görmek için tıklayın:Sütlü Kabak Çorbası

Kırmızı Biber Sarması

İçine girdiği her yemeği aşırı lezzetli yapan kapya biberleri bu sefer başroldeler ve peynirle buluşunca da öyle nefis bir mezeye dönüşüyorlar ki...
Tarifi görmek için tıklayın:Kırmızı Biber Sarması

Avunya Mantısı

Kayseri mantısının yeri ayrı ama bu sefer bir değişiklik yaptık ve ramazan soframıza Balıkesir'in sevilen lezzetlerinden Avunya mantısını dahil ettik.
Tarifi görmek için tıklayın:Avunya Mantısı

Hurma Uyutması

Ramazan ayında sofralara da oldukça yakışacak olan, mideyi yormadan tüketebileceğiniz, keyifli bir tatlı tarifimiz var: Hurma uyutması! 3 malzemeyle hemen hazır!
Tarifi görmek için tıklayın:Hurma Uyutması