16. Gün İftar Menüsü: Yoğurtlu Sultan Kebabıyla Sofrada Lezzet Şöleni Var!

yogurtlu-sultan-kebabi-yeni
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
629 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

Ramazanın 16. günündeyiz artık. İftar sofrası kurma konusunda eliniz bir hayli hızlandı, biliyoruz ama iş "Bugün ne pişirsem?" sorusuna gelince artık cevap bulmak daha zor bir hale gelmiş olabilir, sevdiğiniz tarifleri ilk 15 gün içinde tüketmiş olabilirsiniz.

Hiç endişeniz olmasın, mutfağımız öyle zengin ki evdeki malzemelerinizle daha onlarca ay çok ama çok farklı lezzetler yapabilirsiniz. Biz, tam da bunun için, size ilham vermek, iftar menünüzü oluşturmanıza yardımcı olmak için buradayız.

O zaman sizi daha fazla merakta bırakmayalım ve bugün size özel olarak hazırladığımız menüye doğru sizi uğurlayalım. Buyursunlar...

Sütlü Patates Çorbası

Aşina olduğunuz malzemelerle evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir çorba bu. Sütlü patates çorbasının içimi de çok hafif.
Tarifi görmek için tıklayın:Sütlü Patates Çorbası

Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Dolması

Yeniden hazırlamaya başlamadan patlıcan kurularını kullanma vakti geldi! Ekşi lezzetiyle bu dolma kalbinizi kazanacak.
Tarifi görmek için tıklayın:Zeytinyağlı Kuru Patlıcan Dolması

Yoğurtlu Sultan Kebabı

Tavuk eti ve yufkayla nefis bir kebap hazırlamaya ne dersiniz? Az malzemeyle bol porsiyonlu yemekler hazırlamak isteyenler için müthiş bir tarif o!
Tarifi görmek için tıklayın:Yoğurtlu Sultan Kebabı

Güllaç

Ramazan denince akla gelen ilk isim olan güllaç olmadan iftar sofrası da olmaz dedik, bugünün menüsüne özel hafif mi hafif bir güllaç tarifi hazırladık.
Tarifi görmek için tıklayın:Güllaç