16. Gün İftar Menüsü: Tepside Bezelyeli Patatesli Tavuk Doyurmaya Geliyor!

https://yemek.com/tarif/tepside-bezelyeli-patatesli-tavuk/ | Tepside Bezelyeli Patatesli Tavuk Tarifi
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
630 takipçi556 içerik

Sıkça Yenen Konular

Ramazanın 16. günündeyiz artık. İftar sofrası kurma konusunda eliniz bir hayli hızlandı, biliyoruz ama iş "Bugün ne pişirsem?" sorusuna gelince artık cevap bulmak daha zor bir hale gelmiş olabilir, sevdiğiniz tarifleri ilk 15 gün içinde tüketmiş olabilirsiniz.

Hiç endişeniz olmasın, mutfağımız öyle zengin ki evdeki malzemelerinizle daha onlarca ay çok ama çok farklı lezzetler yapabilirsiniz. Biz, tam da bunun için, size ilham vermek, iftar menünüzü oluşturmanıza yardımcı olmak için buradayız.

O zaman sizi daha fazla merakta bırakmayalım ve bugün size özel olarak hazırladığımız menüye doğru sizi uğurlayalım. Buyursunlar...

Lokanta Usulü Sebze Çorbası

Dışarıda lokantalarda içtiğiniz sebze çorbalarının lezzetini birebir yakalayacağınız bir tarifle devam ediyoruz ramazana. Önce tarifin detaylarına sonra mutfağa davetlisiniz.
Tarifi görmek için tıklayın:Lokanta Usulü Sebze Çorbası

Domatesli Bulgur Pilavı

Sebze yemeklerinin de, et-tavuk yemeklerinin de yakışan bir bulgur pilavı yapalım hadi. Tane tane dökülsün, ana yemeğin yanında afiyetle yensin.
Tarifi görmek için tıklayın:Domatesli Bulgur Pilavı

Tepside Bezelyeli Patatesli Tavuk

En doyurucu yemeklerden biri o. Mevsiminde bezelyeler tavuk ve patatesle birleşecek, herkesin bayılacağı bir tepsi yemeğine dönüşecek.
Tarifi görmek için tıklayın:Tepside Bezelyeli Patatesli Tavuk

Sütlü Kemalpaşa Tatlısı

Ramazanın en sevilen şerbetli tatlılarından biri olan Kemalpaşa tatlısı en kolay ve lezzetli haliyle karşınızda. 3 malzemeyle hemen hazır!
Tarifi görmek için tıklayın:Sütlü Kemalpaşa Tatlısı