16. Gün İftar Menüsü: Yumurtasız Tiramisu Herkesi Mutlu Etmeye Geldi

yumurtasiz-tiramisu-1
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
622 takipçi585 içerik

Sıkça Yenen Konular

Ramazanın 16. günündeyiz artık. İftar sofrası kurma konusunda eliniz bir hayli hızlandı, biliyoruz ama iş "Bugün ne pişirsem?" sorusuna gelince artık cevap bulmak daha zor bir hale gelmiş olabilir, sevdiğiniz tarifleri ilk 15 gün içinde tüketmiş olabilirsiniz.

Hiç endişeniz olmasın, mutfağımız öyle zengin ki evdeki malzemelerinizle daha onlarca ay çok ama çok farklı lezzetler yapabilirsiniz. Biz, tam da bunun için, size ilham vermek, iftar menünüzü oluşturmanıza yardımcı olmak için buradayız.

O zaman sizi daha fazla merakta bırakmayalım ve bugün size özel olarak hazırladığımız menüye doğru sizi uğurlayalım. Buyursunlar...

Sütlü Brokoli Çorbası

İçine eklenen süt sayesinde yumuşacık bir içim sağlayan, midenizi çok yormayacak enfes bir çorbayla başlıyoruz bugün. İftar sofrasının en renkli, en lezzetli ismi olmaya aday.
Tarifi görmek için tıklayın:Sütlü Brokoli Çorbası

Pirinçli Tavuk Salatası

Ana yemeğin yanına klasik olarak pirinç pilavı yapmak yerine pirinçleri enfes bir salataya dönüştürüyoruz bu kez. Böylesi çok daha renkli ve lezzetli!
Tarifi görmek için tıklayın:Pirinçli Tavuk Salatası

Falafel Burger

İftar softası kurmak için her gün tavuk ya da et yemeği yapacaksınız diye bir kural yok sonuçta. Bu kez proteinimizi nohuttan alıyoruz. Hem de en lezzetli halinden!
Tarifi görmek için tıklayın:Falafel Burger

Yumurtasız Tiramisu

Pişmeyen tiramisu olarak da düşünebileceğiniz bu tarifi hazırlamak sadece 20 dakikanızı alacak. Üstelik yumurtasız!
Tarifi görmek için tıklayın:Yumurtasız Tiramisu