16. Gün İftar Menüsü: Bugün İftarda Lahmacun Keyfi Var

ucuz-lahmacun-yemekcom
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
628 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

Ramazanın 16. günündeyiz artık. İftar sofrası kurma konusunda eliniz bir hayli hızlandı, biliyoruz ama iş "Bugün ne pişirsem?" sorusuna gelince artık cevap bulmak daha zor bir hale gelmiş olabilir, sevdiğiniz tarifleri ilk 15 gün içinde tüketmiş olabilirsiniz.

Hiç endişeniz olmasın, mutfağımız öyle zengin ki evdeki malzemelerinizle daha onlarca ay çok ama çok farklı lezzetler yapabilirsiniz. Biz, tam da bunun için, size ilham vermek, iftar menünüzü oluşturmanıza yardımcı olmak için buradayız.

O zaman sizi daha fazla merakta bırakmayalım ve bugün size özel olarak hazırladığımız menüye doğru sizi uğurlayalım. Buyursunlar...

Terbiyeli Mercimek Çorbası

Mercimek çorbasını bu sefer terbiyeli olarak denemeye ne dersiniz? Onu patates ve havuç olmadan en sade haliyle pişirip yoğurtlu terbiyeyle lezzetini ikiye katlıyoruz.
Tarifi görmek için tıklayın:Terbiyeli Mercimek Çorbası

Patates Tavası

Bugün patatesleri alıyor, kolay mı kolay, yedikçe de yedirten bir tarif yapıyoruz. Biraz patates, biraz peynir, biraz baharat yeter.
Tarifi görmek için tıklayın:Patates Tavası

Fırında Lahmacun

Lahmacun sevenler buraya. Hamurunu kendiniz hazırlayıp da açtığınız, iç harcını kendi ellerinizle hazırladığınız; üstüne üstlük ekonomik olan bir fırında lahmacun tarifi denemeye var mısınız?
Tarifi görmek için tıklayın:Fırında Lahmacun

Keşkül-ü Fukara

Osmanlı mutfağının en güzel sütlü tatlılarından keşkülün orijinal tarifi karşınızda. Bu haliyle mutlaka denenmeli.
Tarifi görmek için tıklayın:Keşkül-ü Fukara