13. Gün İftar Menüsü: Bugünün Sürpriz İsmi Peynirli Kırmızı Biber Mezesi

https://yemek.com/tarif/peynirli-kirmizi-biber-mezesi/ | Peynirli Kırmızı Biber Mezesi Tarifi
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
628 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

Geldik ramazanın 13. gününe. Bu zamana kadar birlikte hazırladığımız o güzelim iftar menülerine bir yenisini daha ekleyeceğiz bugün.

Birlikte aynı iftar sofrasında buluştuğumuz her gün gibi bugün de önceliğimiz size uygun bir menü hazırlamak. Tam da bu yüzden nefis bir çorbayla açılışını yaptığımız ve ardından yine midenize şenlik olacak lezzetlerin sıralandığı şöyle mis kokulu bir iftar menüsü hazırladık sizin için.

Şimdiden afiyetler olsun.

Domatesli Şehriye Çorbası

Rendelenmiş domatesler, zeytinyağında domates salçasıyla birlikte kavruluyor, tel şehriyelerle birleşip nefis bir lezzete bürünüyor. En kolay ev çorbalarından domatesli şehriye çorbası bugün iftara sizin eve konuk oluyor.
Tarifi görmek için tıklayın:Domatesli Şehriye Çorbası

Peynirli Kırmızı Biber Mezesi

Biraz kırmızı biber, biraz beyaz peynir, biraz çörek otu ve biraz dereotu... İşte nefis bir meze için ihtiyacınız olan tüm şey bu.
Tarifi görmek için tıklayın:Peynirli Kırmızı Biber Mezesi

Yoğurtlu Kıymalı Çıtır Yufkalar

Yufka, kıymalı harç ve sarımsaklı yoğurtun eşsiz birlikteliğinden doğan bir iftar yemeği hazırlıyoruz bugün. Hem de öyle çok uğraşmadan...
Tarifi görmek için tıklayın:Yoğurtlu Kıymalı Çıtır Yufkalar

İki Renkli Muhallebi

İçindeki mısır unu sayesinde ağızda dağılan nefis bir kıvam alıyor, tam ölçülü hafif şerbetiyle iç baymadan afiyetle yeniyor. İftar sofrasının tatlı sonu bu kez ondan geliyor.
Tarifi görmek için tıklayın:İki Renkli Muhallebi