1. Gün İftar Menüsü: Tavuk Kapama ve Güllaçla İlk Günün Sofrası Hazır

gullac-ytk-site
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
628 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

11 ayın sultanı ramazan tüm bereketiyle geldi, hoş geldi! Sabır, empati, huzur ve lezzet dolu bu bir ay boyunca biz her sene olduğu gibi yine sizlerle birlikte nefis iftar sofraları kurmak için sabırsızlanıyoruz.

Vestel & Yemek.com işbirliğiyle kişi sayısı, bütçe ve sahip olduğunuz vakte göre tam da aradığınız tarifleri bulabileceğiniz, kişiye özel 30 günlük menülerimizle karşınızdayız. Çorbadan ana yemeğe, ara sıcak veya salatadan tatlıya nefis tariflerden oluşacak iftar menülerimizi tam da size göre hazırlıyoruz. Tek kişilik tariflerden misafirleriniz için kurabileceğiniz kalabalık sofralara, kısa sürede hızlıca hazırlayabileceklerinizden bütçenizi çok yormadan yapabileceklerinize, tüm isteklerinize cevap verdiğimiz menülerimiz "kişiye", yani her birinize özel!

Bunun için tek yapmanız gerekense sizi bekleyen 3 kolay soruya yanıt vermek: İftar sofranız kaç kişilik, hazırlayacağınız menü için bütçeniz ne kadar ve sofrayı hazırlamak için ne kadar zaman ayırabilirsiniz?

Bu üç soruya vereceğiniz yanıtların ardından size özel olarak oluşturacağımız iftar menümüze tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Bu ramazanı da hep birlikte ağız tadıyla, huzurla geçirmek üzere çıktığımız bu yolda, her gün sizinle tam burada buluşmak üzere! İlk günün menüsüne bekleniyorsunuz.

Ezogelin Çorbası

En klasik çorba tariflerinden ezogelin çorbası ramazana da çok yakışmıyor mu? Haydi gelin bugün iftarı onunla açalım.
Tarifi görmek için tıklayın:Ezogelin Çorbası

Yoğurtlama

Patates, patlıcan ve biberleri kızartıyor, üzerine bolca yoğurt ve sarımsaklı domates sos döküyoruz. Yoğurtlama her sofraya çok yakışıyor.
Tarifi görmek için tıklayın:Yoğurtlama

Tavuk Kapama

Balkan göçmenlerinin mutfaklarından eksik olmayan tavuk kapama iftar sofralarına da o kadar çok yakışıyor ki... Hem doyurucu, hem de çok lezzetli.
Tarifi görmek için tıklayın:Tavuk Kapama

Güllaç

Ramazan denince akla gelen ilk isim olan güllaç olmadan iftar sofrası da olmaz dedik, bugünün menüsüne özel hafif mi hafif bir güllaç tarifi hazırladık.
Tarifi görmek için tıklayın:Güllaç