1. Gün İftar Menüsü: Domates Çorbası ve Islamanın Muhteşem Uyumuyla Başlıyoruz!

Banduma Da Derler: Islama TarifiIslama
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
628 takipçi555 içerik

Sıkça Yenen Konular

11 ayın sultanı ramazan tüm bereketiyle geldi, hoş geldi! Sabır, empati, huzur ve lezzet dolu bu bir ay boyunca biz her sene olduğu gibi yine sizlerle birlikte nefis iftar sofraları kurmak için sabırsızlanıyoruz.

Vestel & Yemek.com işbirliğiyle kişi sayısı, bütçe ve sahip olduğunuz vakte göre tam da aradığınız tarifleri bulabileceğiniz, kişiye özel 30 günlük menülerimizle karşınızdayız. Çorbadan ana yemeğe, ara sıcak veya salatadan tatlıya nefis tariflerden oluşacak iftar menülerimizi tam da size göre hazırlıyoruz. Tek kişilik tariflerden misafirleriniz için kurabileceğiniz kalabalık sofralara, kısa sürede hızlıca hazırlayabileceklerinizden bütçenizi çok yormadan yapabileceklerinize, tüm isteklerinize cevap verdiğimiz menülerimiz "kişiye", yani her birinize özel!

Bunun için tek yapmanız gerekense sizi bekleyen 3 kolay soruya yanıt vermek: İftar sofranız kaç kişilik, hazırlayacağınız menü için bütçeniz ne kadar ve sofrayı hazırlamak için ne kadar zaman ayırabilirsiniz?

Bu üç soruya vereceğiniz yanıtların ardından size özel olarak oluşturacağımız iftar menümüze tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Bu ramazanı da hep birlikte ağız tadıyla, huzurla geçirmek üzere çıktığımız bu yolda, her gün sizinle tam burada buluşmak üzere! İlk günün menüsüne bekleniyorsunuz.

Salçadan Domates Çorbası

Henüz taze domatesler tam olarak çıkmamışken gelin salçayla nefis ve pratik bir domates çorbası hazırlayalım. İftara en çok yakışan çorbalardan domates çorbası bu haliyle de çok lezzetli.
Tarifi görmek için tıklayın:Salçadan Domates Çorbası

Eğin Piyazı

Süzme yoğurt, çökelek peyniri ve taze reyhanla ferah bir salata yapalım bugün. İftar menümüzün salatası Erzincan mutfağından geliyor.
Tarifi görmek için tıklayın:Eğin Piyazı

Islama

Beş basit malzemeyle herkese yetecek bir tepsi yemeği yapmaya ne dersiniz? Islama tarifi ramazana en çok yakışan ana yemeklerden.
Tarifi görmek için tıklayın:Islama

Sütsüz Un Helvası

Sadece 4 malzemeyle hazırlanıyor, damaklarda nefis bir lezzet bırakıyor. Evde süt olmadığında bile nefis helvalar yapmak işte bu kadar kolay.
Tarifi görmek için tıklayın:Sütsüz Un Helvası