1. Gün İftar Menüsü: Ramazana Patatesli Köfte ve İrmik Tatlısıyla Merhaba Diyoruz

https://yemek.com/tarif/irmik-tatlisi/ | İrmik Tatlısı Tarifi
Yemek.com
İştah açan, ilham veren, ağız sulandıran... Sadece yemek tarifleri değil... Güld ... Devamını okuyun
Yemek.com
630 takipçi556 içerik

Sıkça Yenen Konular

11 ayın sultanı ramazan tüm bereketiyle geldi, hoş geldi! Sabır, empati, huzur ve lezzet dolu bu bir ay boyunca biz her sene olduğu gibi yine sizlerle birlikte nefis iftar sofraları kurmak için sabırsızlanıyoruz.

Vestel & Yemek.com işbirliğiyle kişi sayısı, bütçe ve sahip olduğunuz vakte göre tam da aradığınız tarifleri bulabileceğiniz, kişiye özel 30 günlük menülerimizle karşınızdayız. Çorbadan ana yemeğe, ara sıcak veya salatadan tatlıya nefis tariflerden oluşacak iftar menülerimizi tam da size göre hazırlıyoruz. Tek kişilik tariflerden misafirleriniz için kurabileceğiniz kalabalık sofralara, kısa sürede hızlıca hazırlayabileceklerinizden bütçenizi çok yormadan yapabileceklerinize, tüm isteklerinize cevap verdiğimiz menülerimiz ""kişiye"", yani her birinize özel!

Bunun için tek yapmanız gerekense sizi bekleyen 3 kolay soruya yanıt vermek: İftar sofranız kaç kişilik, hazırlayacağınız menü için bütçeniz ne kadar ve sofrayı hazırlamak için ne kadar zaman ayırabilirsiniz?

Bu üç soruya vereceğiniz yanıtların ardından size özel olarak oluşturacağımız iftar menümüze tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Bu ramazanı da hep birlikte ağız tadıyla, huzurla geçirmek üzere çıktığımız bu yolda, her gün sizinle tam burada buluşmak üzere! İlk günün menüsüne bekleniyorsunuz.

Doyurucu Sebze Çorbası

İçerisinde bulunan sebze ve yeşilliklerle bolca C vitamini içeren bir sebze çorbası hazırlayalım bugün. Bu sebze çorbası çok ama çok doyurucu bir başlangıç olacak.
Tarifi görmek için tıklayın:Doyurucu Sebze Çorbası

Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası

Arpa şehriye, pek çok kullanım alanıyla mutfağımızın favori elemanlarından biri. Bu versiyonuyla denemediyseniz, çok şey kaçırıyorsunuz.
Tarifi görmek için tıklayın:Yoğurtlu Arpa Şehriye Salatası

Fırın Poşetinde Patatesli Köfte

Patatesle köftelerin muhteşem uyumuna, ona tat katacak nefis bir sos da eklendi; fırın poşetinde hepsi usul usul pişti.
Tarifi görmek için tıklayın:Fırın Poşetinde Patatesli Köfte

İrmik Tatlısı

Mutfağımızda 9 kaşık tatlısı olarak da anılan bu nefis lezzet, bir bakışta ezberlenecek kadar kolay ve az malzemeli tarifiyle mutlu ediyor. İrmik sayesinde mükemmel bir doku kazanıyor.
Tarifi görmek için tıklayın:İrmik Tatlısı