Küçük Mutfakları En Verimli Şekilde Kullanmanızı Sağlayacak 11 Hayat Kolaylaştıran Ürün

Favorilerime
Ekle

Küçük bir mutfağı olanlar bilir, mutfak dolaplarına sığmak bile büyük bir yetenek gerektirir. Buna bir de buzdolabını verimli bir şekilde kullanmak, tezgah üzerini olabildiğince düzenli tutmaya çalışmak eklenince mutfak, başlı başına bir problem haline gelir.

İşte bugün tüm bu sorunları tamamen ortadan kaldırmanızı sağlayacak ürünlerden söz edeceğiz size. İçlerinde ihtiyacınız olanları hemen seçmeyi unutmayın.

Bıçaklara duvarda yer açın: Mıknatıslı Bıçak Askısı

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-2

Özenle seçilip alınan şef bıçaklarından tutun her eve lazım bıçak setlerine, gereğinden büyük bıçak standıyla birlikte gelen bıçaklarınızı koyacak bir yer bulamıyorsanız bu askı tam size göre demektir. Güçlü mıknatısı sayesinde büyük bıçakları dahi taşımayı başaran bu askılığın fiyatı da çok uygun üstelik. Sadece 48,25 TL.

Çok pratik: Raf Altı Askılığı

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-3

Mutfakta çok sık kullandığımız kağıt havluları dahi koyacak bir yer bulamıyorsanız hep elinizin altında olmalarını sağlayacak bu askılıktan hemen edinmelisiniz. Dilerseniz el bezleriniz ya da havlularınız için de kullanabileceğiniz bu askılığı şipşak mutfak raflarınızın altına yerleştirebileceksiniz. Fiyatı da sadece 25 TL.

Hem de paslanmaz çelik: Duvar Askısı

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-4

Mutfak lavabonuzun çevresinde bir mutfak süngeri ya da teli koyacak alan dahi yoksa ya da lavabo kenarında atıl vaziyette durmalarından hoşlanmıyorsanız onlara şöyle pratik duvar askıları ile duvarda yer açabilirsiniz. Paslanmaz çelik malzemeden yapıldığı için nemli haldeki sünger ya da telleri de gönül rahatlığıyla koyabilirsiniz. Fiyatı 70,00 TL.

Tekrar tekrar kullanılabilir: 3 Adet Meyve ve Sebze Filesi

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-5

Patates, soğan, sarımsak gibi hemen her mutfağın demirbaş malzemelerini bu asılabilir file çantalarda saklayarak hem mutfağınızda yer kaplamalarının önüne geçebilir hem de çok daha uzun süre tazeliklerini korumalarını sağlayabilirsiniz. Defalarca kez kullanabileceğiniz bu fileler sayesinde plastik poşetlerden de uzak duracaksınız üstelik, mis. 3'lü filelerin fiyatı 76,99 TL.

İster dolap kapaklarına ister duvara: Çift Katlı Baharat Düzenleyici

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-6

Baharat sevenlerin en temel sıkıntılarından "Koyacak yerim kalmadı"ya çözüm olacak bu düzenleyici çift katlı rafı, mutfağınızın kullanım durumuna göre bir duvara ya da bir dolap içine monte ederek kullanabilirsiniz. En sevdiğiniz baharatlar hep elinizin altında olsun ama tezgahın üzerinde ya da dolapların içinde yer kaplamasın istiyorsanız bu ürün ile sizi hiç vakit kaybetmeden buluşturalım. Fiyatı 139,89 TL.

Kupaları koyacak yer bulamayanlar buraya: Bamboo Mug Tree Holder

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-7

Çay bardakları, su bardakları, meşrubat bardakları, kupalar ve daha neler neler... Kabul edelim, bardak konusunda biraz abartılı davranabiliyor, mutfak dolaplarının içini renk renk, desen desen bardaklarla doldurabiliyoruz. Siz de artık mutfak dolaplarına sığamamaya başlayanlardansanız en sevdiğiniz kupalarınızı tezgahın üzerine yerleştirebileceğiniz şöyle kullanışlı bardak askılarına asabilirsiniz. Bu şık bardak askısı size sadece yerden kazandırmakla kalmayacak, mutfağınızın havasına da hava katacak.

Buzdolabına sığamayan kalmasın: Buzdolabı Rafı

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-8

Mutfağı verimli şekilde kullanmaktan söz ederken buzdolabını atlamak olur mu hiç? Onu da şöyle kullanışlı raflarla çok daha kullanışlı bir hale getirebilir, bu rafları sadece meyvelik/sebzelik olarak kullanmakla yetinmeyip sodadan soslara, hatta şarküteri ürünlerine buzdolabında kullandığınız tüm malzemeleri düzenli bir şekilde saklamaya başlayabilirsiniz. Üst üste de koyabileceğiniz bu rafları dilerseniz tezgahın üzerinde de kullanabilirsiniz tabii, seçim sizin. Fiyatı 18,90 TL.

Dolaplarda yer açılsın: 2 Parça Düzenleyici Raf

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-9

Tabaklar, kaseler, bardaklar, tencereler, tavalar... Mutfak dolaplarına sığdırmaya çalıştıklarımız her geçen gün artarken dolap içi raflardan da destek gecikmiyor ve bu kullanışlı raflar dolapları çok daha verimli kullanmamıza olanak sağlıyor. Dayanıklı malzemeden yapıldığı için üzerine tahmin ettiğinizden bile fazla ürün yerleştirebiliyorsunuz. Nefis. Fiyatı 237,86 TL.

Hem çok şık hem de kullanışlı: Dönen Standlı 10'lu Set

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-14

10 adet kavanoz ve dönmeli stanttan oluşan bu set, yiyeceklerinizi uzun süre taptaze saklamanızı sağlayacak, dönebilen standıyla hiç zorlanmadan hepsine kolayca erişmenize destek olacak. Tezgah üzerini düzenlemek isteyenlerin imdadına yetişecek bu ürünü dilerseniz dolap içlerinde de kullanabilirsiniz. Fiyatı 249,99 TL.

Üst üste koymak serbest: 3'lü Saklama Kabı

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-11

Size mutfakta tahmin ettiğinizden bile fazla yer kazandıracak saklama kaplarının gücünü unutmak olmaz. Hava almayan kapakları bombeli değil düz olduğu için üst üste koyarak yerden daha da çok tasarruf edebilirsiniz. Bu 3'lü setin fiyatı da sadece 59,00 TL.

Tezgahta yer kaplamasın: Genişletilebilir Lavabo Üstü Bulaşıklık

mutfagi-verimli-hale-getiren-urunler-1

İhtiyacınıza göre genişletip daraltabileceğiniz bu bulaşıklık, tezgahta boşuna yer kaplamayacak, çok bulaşığınız olduğunsa ise genişleterek tabaklarınıza, bardaklarınıza rahatça yer bulabileceksiniz. Dayanıklı malzemeyle yapıldığı için uzun süre gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Fiyatı 256,70 TL.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?