İnternette Kaç Kez Şeker Pancarı Fotoğrafı Paylaşıldı?

yemek.com
Neşe Gülmez
Portobello mantarının mutlulukla bir ilgisi olmalı.
Neşe Gülmez
21753 takipçi442 içerik

Sıkça Yenen Konular

Cemre Özgüzel
Kasım 23, 2017
Duygu Arslan
Aralık 5, 2017
YENİ
4.5
Sütaş
Ekim 22
15 dakika
Cemre Özgüzel
Mart 6, 2018

Bir yemeyi, iki sosyal medyada gördüğümüz yemek fotoğraflarını tartışmayı severiz. Birazımız gördüklerinden ilham alıp yemek yapma konusunda kendini geliştirmeye çalışırken, bir kısmımız "Yiyen var yemeyen var" diyerek yemek paylaşımı konusunu topa tutar.

Biz tartışaduralım yemek paylaşmak çoktan alışkanlığa dönüştü bile.

Amerikalı ajans Tiny Rebellion da bu alışkanlık üzerine yapılabilecek en iyi çalışmayı yapmış: Foodpornindex.com

Foodpornindex.com en basit anlatımla sosyal medyada paylaşılan yemek içeriklerinin rakamlarını aktarıyor. Fakat bunu gerçek zamanlı yapıyor. Yani sitedeki rakamlar sürekli paylaşım olduğu için sürekli artıyor.

Sitenin verdiği bir diğer gerekli bilgi de sağlıklı yiyeceklerin sağlıksız yiyeceklere oranı. Biz bu yazıyı yazarken bütün yemek paylaşımlarında sağlıksız yiyeceklerin sağlıklı yiyeceklere yüzde 66,5'lik bir üstünlüğü vardı. Sağlıksız yiyeceklerin oranı yüzde 33,5'di.

Bütün bunların yanı sıra paylaşımların yiyecek bazında kaç adet paylaşıldığını da görebiliyorsunuz. Mesela şu ana kadar 27.992.478 kez kek paylaşılırken, 763.175 kez şeker pancarı paylaşılmış. Tabii bu rakamlar da sürekli artıyor.

Not: Yerli bir ajansın da bir günde paylaşılan baklava, mantı gibi yerel içerikler için böyle çalışma yapmasını isteyelim mi hep birlikte?

Youtube

Yemek.com'u Youtube'da takip etmeyi unutmayın!

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?