Ömür Boyu Bekar Kalasın Gelir: Dünyanın En Pahalı 10 Düğün Pastası

Favorilerime
Ekle

Evlenirken rüya gibi bir düğün yapmak isteyenleri bir noktaya kadar anlayabiliyoruz. Ama birazdan göreceğiniz düğün pastalarını ve onların akla hayale sığmayan fiyatlarını anlamak biraz güç.

"Aynısını evde ben sana yaparım" annelerinin çocuklarıyız biz. Ne gerek var bu kadar şatafata, gösterişe bilemiyoruz.

Düğün yapmak güzelse tüm sevdiklerimizle bir arada evliliği kutlamak için güzel değil mi? Kime, niye yani bu kadar gösteri?

Hepsinin aynısını, hatta daha güzelini uygun bir fiyata yapmak, yaptırmak mümkün. GERÇEKTEN.

Michael Douglas ve Catherine Zeta-Jones’un düğün pastası - 7.000 dolar

mydesignweek.eu

Ünlü çiftin düğünleri için seçtikleri bu pasta, yenilebilir çiçeklerle kaplıydı. Pasta, düğünün düzenlendiği salonun kapılarından geçemediği en üstteki 2 kat kolayca çıkarılıp takılabilir şekilde tasarlanmıştı.

Chelsea Clinton ve Marc Mezvinsky'nin düğün pastası - 11.000 dolar

bakecalc

Amerika Birleşik Devletleri'nin eski başkanlarından Bill Clinton ve bu eşi Hillary Clinton'ın kızları Chelsea ve iş adamı Marc Mezvinsky'nin düğünleri için seçtikleri pasta, glutensiz malzemelerden hazırlanmış olması nedeniyle ve tabii ki uçuk fiyatıyla dikkat çekiyor.

Donald Trump and Melania Knauss'un düğün pastası - Net fiyatı bilinmiyor

hollywoodreporter

Yaklaşık 91 kilo ağırlığında olan bu pasta, Amerika'daki başkanlık seçimini kazanmasıyla gündemden düşmeyen Donald Trump ve eşinin düğünleri için uygun gördükleri pastaydı.

Pasta, kilosunun yanı sıra 3000 ayrı yenebilir gül ile süslüydü. Net fiyatı bilinmese de Donald Trump ve eşinin düğünleri için seçtikleri bu pasta, dünyanın en pahalı pastaları arasında gösteriliyor.

Kim Kardashian ve Kris Humphries'in düğün pastası - 20.000 dolar

fansshare

72 gün evli kalan çiftin yaklaşık 272 kilogramlık bu dev düğün pastası, Patrick Hanson tarafından yapıldı. Rivayete göre Kim Kardashian, düğün pastasının Prenses Kate Middleton ve Prens William'ın düğün pastalarına benzemesini istediği için böyle bir tercih yapmış.

Sex and the City 2 filmindeki Swarovski taşlarla süslü bu düğün pastası - 32.000 dolar

therichest

Dünyaca ünlü Sex and the City'nin ikinci filminde geçen ve Carrie ile Mr. Big'in düğünü için hazırlanan bu düğün pastası dünyanın en pahalı pastaları arasında yerini çoktan aldı.

Avizeye benzeyen ve üzerinde yüzlerce Swarovski taş bulunan 5 katlı pastanın büyük bir kısmı yenilebilir olsa da adeta bir sanat eseri, adeta bir heykel gibi pahalı olmasıyla yiyebilen oldu mu, bilemiyoruz.

Liza Minnelli ve David Gest'in düğün pastası - 40.000 dolar

foxnews

Oyuncu ve şarkıcı Liza Minnelli ve yapımcı David Gest'in düğünleri için seçtikleri bu pasta, sadece renkleriyle değil 3,5 metrelik boyuyla da dikkat çekiyordu. Fiyatına hiç girmiyoruz bile...

Prenses Diana ve Prens Charles'ın düğün pastası - 40.000 dolar

therichest

İngiliz Kraliyet Ailesi'ne ait bu çok konuşulan ve o zamanın şartlarıyla dünya çapında birçok kişi tarafından izlenen düğünde kullanılan bu pasta, yaklaşık 40.000 dolar değerinde.

Üstelik pastanın günümüzde hala saklanan bir dilimi bulunuyor. Krem peynirli şekerlemeyle kaplı meyveli pastadan kalan bir dilimin hala yenebilir olduğu da söylentiler arasında. Açık artırmada satılacak dilimin açık artırma fiyatının ise 2000 dolardan başlayacağı düşünülüyor.

Prenses Kate Middleton ve Prens William'ın düğün pastası - 78.000 dolar

ibtimes.co.in

İşte Kim Kardashian'ın kendi düğün pastası olmasını istediği pasta bu. Bu kadar pahalı olmasının temel sebebi de tabii ki kraliyet ailesinden birinin düğünü için kullanılıyor olması.

Fiona Cairns ve onun 50 kişilik pastacı ve tasarımcı ekibinin elleriyle hazırladığı pastanın tamamı yenilebilir malzemeden oluşuyordu. Farklı ülke ve inançları temsil etmesi için üzerinde 900 farklı çiçek parçası bulunuyordu.

Dallas Bridal Fair'de sergilenmek üzere yapılan bu düğün pastası - 1.300.000 dolar

buzzfaze

Dallas'ta düzenlenen düğün fuarının ününe ün katan düğün pastasının bu kadar pahalı olmasının nedeni elbette üzerindeki değerli taşlar. 1.200 karat altın ve safirle süslenen pastayı kimin eli yemeğe gitmiştir, bilemiyoruz.

Liverpool'da düzenlenen National Gay Wedding Show için hazırlanan bu düğün pastası - 52.700.000 dolar

therichest

Sıfırlar konusunda bir hata yaptığımızı düşünüyor olabilirsiniz, ama hayır. Gerçekten 52.7 milyon dolardan söz ediyoruz.

Bu düğün pastasının bu denli pahalı olmasının sebebi ise üzerinde 4.000 elmas bulunması. Üstelik onlarca elmasa rağmen pasta, tamamen yenilebilir bir şekilde hazırlanmış. Ne diyelim, büyük emek, dev masraf.Doyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?