MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Çantada Taşınacak Kadar Pratik 9 Yol Arkadaşı Tarif

İster uzun bir yolculuğa çıkacak olun ister evden işe gidecek... Her durumda çantanızın içinde mutlaka atıştırmalık bir yiyecek bulunmalı. Pardon, en az bir yiyecek.

Olur da gittiğiniz yerde tahmin ettiğinizden fazla kalmanız gerekir ya da olur da trafiğe saplanır kalırsınız, işte tam o an aklınıza düşecek cinsten lezzetler bunlar. Karın gurultularınıza son verecek, mide bulantılarınıza dur diyecek, açlıktan kaynaklanan ağız kokunuzu bir çırpıda bastırıverecek yiyecekler...

Kendinize de çevrenize de rahat bir nefes aldıracak bu acil durum yiyecekleri en iyi yol arkadaşınız olacak, diyor ve başlıyoruz.

Simitsiz yolculuk olmaz: Susamlı simit

Yolculukların olmazsa olmazlarından olan simiti, evde tuzlu pastalara benzer şekilde hazırladık. Ortaya tek atımlık, bol lezzetli yol arkadaşları çıktı.

Çörek otuyla da olur: Susamlı simit tarifi

Kurabiyeden güzel yolluk mu var: Şekersiz yulaflı kurabiye

sekersiz-yulafli-kurabiye-tarifi

Aniden gelen tatlı krizlerine acil müdahalede bulunabilen kurabiyemiz, 20 dakikada hazır olmasıyla da kalplerimizde ayrı bir yer ediyor.

Çok da pratik: Şekersiz yulaflı kurabiye tarifi

Çubuk krakere inat: Peynirli milföy çubukları

Peynirli Milföy Çubukları

Üzerindeki çörek otlarıyla mideyi yatıştıran, içindeki peynirle mideye şenlik yaşatan, uzun ince formuyla tam çantada taşımalık olan bu lezzetler, hazır çubuk krakerlerin pabucunu dama atar.

Kese kağıdına konur, çantadaki yerini alır: Peynirli milföy çubukları tarifi

Sağlıklı yolluk: Ev yapımı müsli

ev-yapimi-musli-tarifi-1

Müsliyi mutlaka sütle yemeliyiz diye bir kural yok. Evde bol enerji veren malzemelerle hazırladığımız müslileri uzun ömürlü olsun diye hava geçirmeyen küçük cam bir kavanoza koyun ve doğru çantanıza yerleştirin.

Açlık baş gösterince tek başına çıtır çıtır yenir: Ev yapımı müsli tarifi

Açlıktan eser kalmaz: Kuru yemişli baharatlı kraker

Fırınlanmış Baharatlı Kraker

Koşuşturma içindeyken açlığınızı geçiştiren tek şey kraker oluyorsa gelin onu birlikte güzelleştirelim. Baharatlı, nohutlu, yer fıstıklı bu krakerler bir harika.

Aynısını dışarıda bulamazsın: Kuru yemişli baharatlı kraker tarifi

Sağlıklı atıştırmalık arayanlara: Biberiyeli krakerler

Diyetteyim, yolda bile olsam sağlıklı beslenmeye devam etmem gerek diyenler için biberiyeli krakerlerimiz de var bizim. Hem de her an yemelik, çantada taşımalık krakerler...

Düzenini bozmana gerek kalmadan: Biberiyeli kraker tarifi

Abur cubur da şart: Baharatlı ballı kavrulmuş yer fıstığı

Bu nefis yer fıstıkları tok olsan da yemek isteyeceğin, çantana koymanla bitmesi arasında çok da zaman geçmeyecek lezzetlerden.

Zevk olsun diye bile yenir: Baharatlı ballı kavrulmuş yer fıstığı tarifi

Kinoa çantalara da girdi: Fındıklı kinoa bar

Artık her yerde, her tarifte karşımıza çıkan kinoa, bar oldu çantalara da girdi. Cam kavanozlarda saklandığında çok daha uzun süre size eşlik etmek üzere hazırlandı.

Küçük kavanozlarda saklanır: Fındıklı kinoa bar tarifi

Tek kişilik dev kadro: Krokan

Biz onu hep tatlıların içinde gördük ama aslında o tek başına da bir ziyafet yaşatacak güçte. 15 dakikada hazırla, acıktığın her an kıtır kıtır ye.

İçine koyacaklarını çeşitlendirmek elinde: Krokan tarifi

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?