Yemek.com

Hindi Sevmeyenler İçin 2015’ten Güzel 11 Enfes Yılbaşı Yemeği

Kremalı Tavuk Ruloları Tarifi

Ne yalan söyleyelim çok sevmedik 2015'i. Yemek.com için çok güzel bir yıldı, yüzbinlerce yeni dostla tanıştık tabii ama memleket için çok güleç bir yıl değildi. O yüzden sevmedik. Çok daha güzel yıllarımız oldu. Umarız 2016 onlardan da güzel olacak.

Hem 2015'i hem de hindiyi sevmeyenler içinse 12 yılbaşı yemeği hazır ettik aşağıya. Akıllarında soru işareti kalmasın "Yılbaşı yemeği olarak ne yapsam acaba?" diye sormasınlar istedik.

Usul usul giriyoruz 2016'ya, hazırlanmaya başlasın.

Hindinin en büyük rakibi: Fırında bütün tavuk

Fırında Bütün Tavuk Tarifi

Bu topraklarda hindinin en sevmediği tariftir fırında bütün tavuk. Hindi sevmeyen bütün evlerin ilk sığındığı tariftir çünkü. O yüzden ilk sıraya onu koyduk. O yüzden...

Yılbaşı yemeği o: Fırında bütün tavuk tarifi

Yılbaşemal: Beşamel soslu tavuk

Besamel Soslu Tavuk Tarifi

Daha önce buralarda mutlaka okudunuz. Bir tarifte beşamel varsa, orada ağzının tadını bilen birileri var demektir. Yumurtaya can veren rabbim, beşamele yürü ya nimetim demiştir...

Tavukla daha da nefistir: Beşamel soslu tavuk tarifi

Onlarla 2398'e bile girersin: Kremalı, sebzeli tavuk ruloları

Kremalı Tavuk Ruloları Tarifi

İstediğiniz kadar sevin kuru fasulyeyi özenle hazırladığınız yılbaşı sofranızın baş tacı yapmazsınız. O geceye ait olmayabilir çünkü. Yakışık almaz. Ama kremalı sebzeli tavuk ruloları öyle mi?

Değil, onunla 2398'e girersin: Kremalı, sebzeli tavuk ruloları tarifi

Bol yapın, ev Taksim'e dönecek: Etli patlıcan bohçası

Etli patlıcan bohçasını yaptın. 31 Aralık gecesi saat 8 ile 9 arasında bir yerlerde kurduğun sofranın göbeğine oturttun. İşte o saatten sonra mahalle karışır. Kokuyu duyan senin eve gelir...

Ev, Taksim'e döner: Etli patlıcan bohçası tarifi

Bugün yılbaşı sonuçta: Beef Wellington

Yılbaşı gecesi bu, gidip de her akşam yaptığın köfteyi yapmayacaksın bu gece. Biraz cesur olabilirsin yeni yıla girerken, farklı şeyler deneyebilirsin.

Onun gibi: Beef Wellington tarifi

Kendi yılbaşı yemeğini kendin yap: Rozbif

Nasıl mı? İnce ince dilimlenmiş rozbifi koy masaya. Yanında hamburger ya da sandviç malzemelerini hazırla. Ekmeklerini de koy. Gelen istediğini yapsın, alsın içeceğini de doyursun karnını.

Vallahi parti gibi oldu: Rozbif tarifi

Çatal onu istedi: Izgara sebzeli marine biftek

Izgara sebzeli marine bifteğe 10 saniye bakınca elinde çatal beliriyor, tabaklar sana doğru koşuyor, ekmek evi terk ediyor, bıçak depara kalkıyor...

Allah'ım yok böyle güzellik: Izgara sebzeli marine biftek tarifi

Çünkü balık özel gün yiyeceğidir: Çipura

Çipurayı gördükten sonra içinden "Ya yılbaşında balık mı olurmuş?" diyeni çipurayla kovalarız. Cidden. Balık çünkü bu. Dünyanın bütün özel günlerinde olur.

Keyifle yenir: Çipura tarifi

Yılbaşı gecesini 25 Aralık falan yaparsın: Sebzeli lazanya

Bu tarifi 25 Aralık'ta görsen, bekleyemezsin 31 Aralık'a kadar. Canın çeker. Ve bu ay içinde yalnız 1 kere yapma hakkın olsa, 2016'ya önceden girersin.

Kesin: Sebzeli lazanya tarifi

Sonuçta yılbaşı kışın: Fırında beşamel soslu karnabahar

Fırında Beşamel Soslu Karnabahar Tarifi

Yani o yüzden "Ne işi var karnabaharın bu masada?" sorusuna aldırmayın. Cevap bile vermeyin hatta. Bırakın gözleriniz ve karnabahara dalan çatalınız versin cevabı.

Siz keyfinize bakın: Fırında beşamel soslu karnabahar tarifi

Bonus gibi bonus: Yaprak patates

Yaprak Patates Tarifi

Yaprak Patates Tarifi

Alın yaprak patatesi biraz önce gördüğünüz 10 farklı lezzetin yanına koyun. Her birine nefis bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Afiyetler: Yaprak patates tarifi

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!
Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.