MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Hindi Sevmeyenler İçin 2016'dan Güzel 16 Enfes Yılbaşı Yemeği

Ne yalan söyleyelim çok sevmedik 2016'yı. Yemek.com için çok güzel bir yıldı, yüz binlerce yeni dostla tanıştık bu yıl da tabii ama memleket için çok güleç bir yıl değildi. O yüzden sevmedik. Çok daha güzel yıllarımız oldu. Umarız 2017 onlardan da güzel olacak.

Hem 2016'yı hem de hindiyi sevmeyenler içinse nefis yılbaşı yemekleri hazır ettik aşağıya. Akıllarında soru işareti kalmasın "Yılbaşı menüsünü nasıl belirlesem acaba?" diye endişelenmesinler istedik. Evde yılbaşı geçireceklerin menüsünü birlikte hazırlayacağız anlayacağınız.

Usul usul giriyoruz 2017'ye, hadi yılbaşı sofrası hazırlıkları başlasın!

Hindinin en büyük rakibi: Fırında bütün tavuk

Fırında Bütün Tavuk Tarifi

Bu topraklarda hindinin en sevmediği tariftir fırında bütün tavuk. Hindi sevmeyen bütün evlerin ilk sığındığı tariftir çünkü. O yüzden ilk sıraya onu koyduk. O yüzden...

Yılbaşı yemeği o: Fırında bütün tavuk tarifi

Fırında bütün tavuğun bir gelişmiş versiyonu: Tavuk dolması

Fırında bütün tavuk bile pişirseniz tüm konuklarınızı doyuramama ihtimalinden endişeliyseniz böyle buyurun lütfen. İç harcıyla ortalığı kasıp kavuracak bir tariften söz ediyoruz.

Yılbaşına tok gireceğinizden şüpheniz olmasın: Tavuk dolması tarifi

Yılbaşemal: Beşamel soslu tavuk

Besamel Soslu Tavuk Tarifi

Daha önce buralarda mutlaka okudunuz. Bir tarifte beşamel varsa, orada ağzının tadını bilen birileri var demektir. Yumurtaya can veren rabbim, beşamele yürü ya nimetim demiştir...

Tavukla daha da nefistir: Beşamel soslu tavuk tarifi

Onlarla 2398'e bile girersin: Kremalı, sebzeli tavuk ruloları

Kremalı Tavuk Ruloları Tarifi

İstediğiniz kadar sevin kuru fasulyeyi özenle hazırladığınız yılbaşı sofranızın baş tacı yapmazsınız. O geceye ait olmayabilir çünkü. Yakışık almaz. Ama kremalı sebzeli tavuk ruloları öyle mi?

Değil, onunla 2398'e girersin: Kremalı, sebzeli tavuk ruloları tarifi

Bol yapın, ev Taksim'e dönecek: Etli patlıcan bohçası

Etli patlıcan bohçasını yaptın. 31 Aralık gecesi saat 8 ile 9 arasında bir yerlerde kurduğun sofranın göbeğine oturttun. İşte o saatten sonra mahalle karışır. Kokuyu duyan senin eve gelir...

Ev, Taksim'e döner: Etli patlıcan bohçası tarifi

Bugün yılbaşı sonuçta: Beef Wellington

Yılbaşı gecesi bu, gidip de her akşam yaptığın köfteyi yapmayacaksın bu gece. Biraz cesur olabilirsin yeni yıla girerken, farklı şeyler deneyebilirsin.

Onun gibi: Beef Wellington tarifi

Köfte yaparım dersen, tarzını konuştur: Şiş köfte

"Yılbaşı gecesi de olsa ben köfte yaparım, köfteden güzeli mi var?" derseniz yeni yıl akşamına yakışır nefis bir önerimiz olacak. Şişlere bir bir dizilmiş bu köftelerle misafirleriniz tüm yıl sizi konuşacak. Yalnız hemen uyaralım...

Yılbaşı akşamını tarif vererek geçirebilirsiniz: Şiş köfte tarifi

Kendi yılbaşı yemeğini kendin yap: Rozbif

Nasıl mı? İnce ince dilimlenmiş rozbifi koy masaya. Yanında hamburger ya da sandviç malzemelerini hazırla. Ekmeklerini de koy. Gelen istediğini yapsın, alsın içeceğini de doyursun karnını.

Vallahi parti gibi oldu: Rozbif tarifi

Çatal onu istedi: Izgara sebzeli marine biftek

Izgara sebzeli marine bifteğe 10 saniye bakınca elinde çatal beliriyor, tabaklar sana doğru koşuyor, ekmek evi terk ediyor, bıçak depara kalkıyor...

Allah'ım yok böyle güzellik: Izgara sebzeli marine biftek tarifi

Resmi özel gün sponsoru: Kuzu incik

Özel günlerin vazgeçilmez et yemeklerinden olan kuzu inciği de unutacak değildik. Pişirirken verdiğiniz emek, onu özel kılıyor.

Lokum gibi sofralara çıkıyor: Kuzu incik tarifi

Çünkü balık özel gün yiyeceğidir: Çipura

Çipurayı gördükten sonra içinden "Ya yılbaşında balık mı olurmuş?" diyeni çipurayla kovalarız. Cidden. Balık çünkü bu. Dünyanın bütün özel günlerinde olur.

Keyifle yenir: Çipura tarifi

Yılbaşı gecesini 25 Aralık falan yaparsın: Sebzeli lazanya

Bu tarifi 25 Aralık'ta görsen, bekleyemezsin 31 Aralık'a kadar. Canın çeker. Ve bu ay içinde yalnız 1 kere yapma hakkın olsa, 2017'ye önceden girersin.

Kesin: Sebzeli lazanya tarifi

Yılbaşına girerken herkes sizi konuşur: Gnocchi

Adı havalı, lezzeti efsane, vereceğin emeğin geri dönüşü paha biçilemez. Uğraştırmasına uğraştırır ama sonucuyla sadece seni değil tüm konuklarını memnun eder.

Yılbaşı gecesini tarif vererek geçirebilirsin, o ayrı: Gnocchi tarifi

Sonuçta yılbaşı kışın: Fırında beşamel soslu karnabahar

Fırında Beşamel Soslu Karnabahar Tarifi

Yani o yüzden "Ne işi var karnabaharın bu masada?" sorusuna aldırmayın. Cevap bile vermeyin hatta. Bırakın gözleriniz ve karnabahara dalan çatalınız versin cevabı.

Siz keyfinize bakın: Fırında beşamel soslu karnabahar tarifi

Yışbaşı davet sofrasının olmazsa olmazı: Sebze graten

Yılbaşı menünüz için alternatifiniz çok ama bunun gibisi yok. Olmazsa olmaz diyoruz çünkü hem et yemeyene alternatif bir ana yemek olur çıkar hem de et yemeklerinin yanında afiyetle yenebilir.

Tüm konuklar memnun olur: Sebze graten tarifi

Bonus gibi bonus: Yaprak patates

Yaprak Patates Tarifi

Yaprak Patates Tarifi

Alın yaprak patatesi biraz önce gördüğünüz 10 farklı lezzetin yanına koyun. Her birine nefis bir şekilde uyum sağlayacaktır.

Afiyetler: Yaprak patates tarifi

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Ufuk Utaş

Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.
37033TAKİPÇİ
448İÇERİK

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?