Yemek.com

Starbucks Çok Yakında Bira ve Şarap Satışına da Başlayacak

Starbucks Şarap ve Bira Satışı

Önümüzdeki yıllarda önce ABD'de, sonra da dünyanın geri kalanında uygulanmak üzere Starbucks'ın evlere paket servise başlayacağı haberini almıştık. Starbucks'ın kahvelerini ofisine ya da evine, yani kapısına bekleyenler ve bunun hayalini kuranlar için harika bir haberdi bu.

Şimdiki haber ise yine aramızdan bazılarını epey memnun edecek gibi gözüküyor. Ancak mutlu olacak kişiler Starbucks'ın kahvelerine aşık olanlar değil, Starbucks'ta kahve dışında bir şeyler içmek isteyenler.

2011'deki değişimle beraber logosundan kahve kelimesini kaldıran ve kahveyle bağını seyreltmek isteyen Starbucks'ta bu hedefi tamamlayacak gelişmeler çok yakında kendini gösterecek gibi. Daha çok kahvaltılık atıştırmalıklardan oluşan yiyecek menüsünü zenginleştirecek olan Starbucks, öğlen ve akşam saatlerinde de yemek için uğranılacak bir yer olmayı hedefliyor.

Daha bombası ise menüye şarap ve biranın da katılacak olması ve bunun gerçekleşeceği yıl olarak da 2019 ön görülüyor. Yani böylece günün her saatinde ama tabii özellikle sabah saatlerinde kahve içilen Starbucks'larda, günün geri kalanında da, yani kahve yerine alkollü içeceklerin tüketildiği öğünlerde de kendimizi sipariş verirken bulabiliriz.

Belki soya sütlü, non-fat, extra hot gibi tabirleri daha az kullanacağız ama eminiz bira ve şarap için de özel bir Starbucks literatürünün gelişmesi yakındır.

Starbucks'ta şarap ya da bira siparişi vermeyi düşünür müsünüz? Yoksa Starbucks sadece kahve satılan yer olarak mı kalmalı? Yorumlarınızı alalım, belki Starbucks Türkiye de bizi dinliyordur?

Görsel: Minyanville

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!