MENÜ
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

"İstanbul Ayaklarımın Altında" Diyen Raika Restaurant Tarifleri

Kendinizi gökyüzüne yakın, adeta uçabilecekmişsiniz gibi hissedin. Eğer hissedemediyseniz hemen Raika Restaurant'a gitmenin bir yolunu bulun. Eğer bir yolunu bulamazsanız merak etmeyin, sizin için daha önce Raika Restaurant'a gittik, tariflerini aldık ve bir güzel anlattık.

Aslında Raika Restaurant'ı Yemek.com'da ilk kez ağırlamıyoruz, daha önce "Özel Günler İçin İstanbul’daki En Romantik 9 Mekan" ve "Evet, Evet, Evet: Evlilik Teklifi Yapabileceğiniz İstanbul’daki 10 Mekan" listelerimizde de yer vermiştik. Fakat bu kez bambaşka bir serüvenle karşınızdayız.

Bu kez sıra Raika Restaurant tariflerini evde yapmak ve gidemeseniz de Raika Restaurant'ın niş havasını tabaklarınızda hissetmekte.

Başlayalım mı?

Hafif bir başlangıç: Nar ekşili ızgara sebze

Yazın gelişinin habercisi kapya biberler artık tariflerde de yerini alıyor. Sebzelerin tabaklarda yeni gelin gibi süzüleceği, tadından yenmeyeceği o tariflerden bahsediyoruz. Üzerine bir de nar ekşisi gezdiriyoruz. Tatları damakta bırakıyoruz.

Çıtır çıtır: Izgara kuzu pirzola

Et marinasyonu denildiğinde akan sular duruyor. Çünkü bir ete en zengin tadı veren etkenlerden bir tanesi marinasyon. Tuz, taze çekilmiş karabiber, zeytinyağı ve kuru kekikle marine edilen mis gibi kuzu pirzolalar ızgarada tadına tat katıyor.

Altında da süzme yoğurt: Raika Restaurant’dan Izgara Kuzu Pirzola

En lezzetli başlangıç: Patlıcan ezme

Közde patlıcanın güzelliği dillere destan olur da ezmesi güzel olmaz mı? Olur tabii ki. Patlıcan kendiliğinden kabuğundan ayrılır. Öyle lezzetli olur ki zeytinyağı ve taze soğan bu lezzete katılma konusunda asla tereddüt etmez.

Taze deniz kokusu: Balıkçı salatası

Balık sevenlere, denizden ne çıksa yerim demeyenlere özel -çünkü fazlasıyla özel bir tarif- insana deniz kıyısında dalgaları dinlediği zamanı hatırlatan mis gibi salata. Yanına bir de iki tek olsun mu?

Şşşt, fıstık: Fıstıklı domates salatası

Antep fıstığını her zaman tatlılarda görmeye alışık olanlar için söyleyecek üç kelimemiz var: fıstıklı domates salatası. Bir deneseniz, bir bilseniz ki nasıl yakışır zeytinyağı ve domates, bir de üzerine fıstık.

Bir lokma yetmez: Vişneli, kaymaklı ekmek kadayıfı

Bildiğiniz tüm ekmek kadayıflarını unutun. Şimdi size çok farklı bir ekmek kadayıfı sunacağız. Vişne ve kaymakla lezzetine lezzet katan, şerbeti tam kıvamında... Bir lokma asla yetmez, daha fazlasını istersiniz.

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

undefined yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?