Yemek.com

Mikrodalgayla Yapabileceğinizi Büyük İhtimalle Bilmediğiniz 12 Mucizevi Şey

mikrodalga-bilmedikleriniz

Yıllarca mikrodalga fırınları sadece yiyecekleri hızlıca ısıtmak için kullanabileceğimizi sandık. Ama bir şey söyleyelim mi? Çok pis yanıldık.

Aslında mutfağınızdaki mikrodalga hayatınızı birçok açıdan kolaylaştıracak kullanım alanlarına sahip. Yalnız şurada önemli bir not düşmekte fayda var: Mikrodalga fırınların sağlığa zararlı ve kanserojen olduğuna dair çokça söylenti var ve siz de böyle düşündüğünüzden kullanmaktan imtina ediyor olabilirsiniz.

Son bilgiler ışığında cevap verelim: Henüz mikrodalganın kanser yaptığına dair kesin bir bilimsel sonuca ulaşılmadı. Araştırmacılar tüketicilerin bu cihazları kullanmadan önce kullanma talimatlarını çok iyi okuduğu ve uyguladığı sürece zarar görmeyeceklerini iddia ediyorlar. Mikrodalga fırınlardan yayılan radyasyonun insanı etkilemeyecek kadar az olduğu için bir tehlike oluşturmadığını bu yüzden tek yapmak gerekenin kapağı kapalı ve güvenli şekilde çalıştırmak olduğunu söylüyorlar.

Yani o elinizden düşürmediğiniz cep telefonları mikrodalgadan daha fazla radyasyon yayıyor diyelim ve kararı size bırakalım.

Bunu da açıklığa kavuşturduğumuza göre gelelim mikrodalganın yapabildikleri hakkında bilmediklerinize...

**Daha fazla harika bilgi isteyenleri şu içeriğimize de bekleriz

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!
1 yorum yapılmış
2016-09-22 18:25:32
Mikrodalgalarım beni terketti. Ben de zorlamıyorum, onsuz da oluyor yani.