Yemek.com

Maydanozun Bir Oturuşta Demet Demet Yeme İsteği Uyandıran 13 Faydası

maydanoz

Kendine özgü kokusu ve tadıyla içine girdiği her yemekte başrolden rol çalıp başrole yükselebilen, sadece üzerine limon sıkıp yendiğinde bile insanı mutlu edebilen maydanozdan bahsedeceğiniz size biraz.

Hala sevmeyen, "İçinde maydanoz olmasın lütfen" şeklinde siparişler veren ya da "Maydanoz ne ya, küçük ağaç gibi, nasıl yiyorsunuz onu" diyerek etrafında yiyenleri de hor görenler varsa, onları daha da bir yakına alalım lütfen.

Çünkü maydanozun bu kadar faydasını görünce, onu yemediğiniz her gün için ayrı ayrı üzülecek, önünüze gelip de geri çevirdiğiniz her an için pişman olacaksınız. Öyle de iddialıyız, evet. Yiyenler ise daha bir mutlulukla, afiyetle, sağlıkla, ağız tadıyla yemeye devam etsinler lütfen. Neden mi? Çünkü'lerimiz çok...

Önemli bir not: Evet, maydanoz çok faydalı bir yeşillik ve evet, bu faydalarından yararlanmak için onu mutlaka tüketmeliyiz. Ancak, ciddi bir rahatsızlığınız varsa, maydanozdan yardım beklemek yerine doğrudan doktorunuza başvurun ve doktorunuzdan alacağınız öneriler doğrultusunda hareket edin.

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!