Yemek.com

Konserve Kutularını Çöpten Evlerin Başköşesine Taşıyan 15 Minnoş Çalışma

konserve-kutusu-one-cikan

Evet, her şeyin tazesini tüketmek en güzeli. Ama kabul edelim, her zaman böyle yapmıyoruz hiçbirimiz. Bazen pratik olduğu için, bazen acelemiz olduğu için, bazen de artık bir alışkanlık halini aldığı için konserveler dolusu yiyecekler alıyoruz evimize.

Özellikle öğrenci evlerinin vazgeçilmezi ton balığı konserveleri, bezelyenin en kolay hali bezelye konserveleri ya da her yemeğe ucundan kıyısından dahil ettiğimiz salçaların konserveleri olsun, fark etmez, o irili ufaklu konserveler evlerimize giriyor işte bir şekilde.

Madem giriyorlar, hemen de çıkmasınlar o zaman, değil mi ama? Evimizin başköşelerinde konuk edelim onları uzun uzun. Hayatımıza renk katsınlar.

Önemli not: Siz yaparsınız elbette ama söylemeden geçmeyelim, konserve kutularını değiştirip kullanmaya başlamadan önce bir güzel yıkayıp dezenfekte etmeyi unutmayın. Kullanacağınız yere göre değişse de zaman içinde bu kutular paslanabileceği için koruyucu yağlar ya da parafin ile kapladıktan sonra değerlendirin, nemden koruyarak paslanmasının önüne geçin.

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!