Yemek.com

Sadece Yolu Karabük’ten Geçenlerin En İyisini Yiyebileceği 11 Şahane Lezzet

perohi-karabuk-one-cikan

Sadece yolu Karabük'ten geçenlerin dedik, çünkü birazdan anlatacağımız yemekler tam bir Karabük harikası. Safranbolu'ya turistik bir gezi için gidip gurme bir seyahat geçirenler, Karabüklüler ve hayatının bir dönemini bu güzelim şehirde geçirenler çoktan anladı nelerden bahsettiğimizi.

Gelelim hiç yolu Karabük'ten geçmemiş olanlara. Öyle bir şehir düşünün ki geçmişi, tarih öncesi devirlere dayanıyor, her doğal güzelliğinde ayrı bir mest ediyor, Safranbolusu'yla, Eski Pazarı'yla, Yenicesi'yle farklı kültürleri tanıtıyor, her köşesinden de bambaşka ve enfes lezzetler fışkırıyor.

Kısacası, Karabük deyince aklınıza sadece Safranbolu, Safranbolu deyince de sadece o mimari harikası, minnoş evleri geliyorsa henüz Karabük'ü yeteri kadar tanımıyorsunuz demektir. Gidin, keşfedin, yemekleriyle kendinize bir ziyafet çekin. Gitmişken de şu efsane yemeklerinin tadına bakmadan dönmeyin mesela...

Son olarak hatırlatalım, Karabük'e giderseniz meşhur Safranbolu lokumlarından denemeyi, hatta dönerken eşe dosta hediye etmek için kutu kutu almayı unutmayın, hatta evinizde bol bol kullanmak için safran almayı da ihmal etmeyin, bizden söylemesi.

Küçük bir not: "Karabük'te aslında şöyle bir yemeğimiz de var, listeye eklesek ya!" dediğiniz yemekler varsa nefis fotoğraflarını, el emeği göz nuru tariflerini bizimle paylaşın, listemizi birlikte güncelleyelim.

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!