MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

İstanbul'da İki Dilim Ekmek Arasına Dünyanın Lezzetini Sığdıran 9 Sandviç Mekanı

Çoğumuzun sandviçle tanışması çocukluğumuzda sokaklarda koştururken elimize sıkıştırılan salçalı ekmekle başladı aslında. Sonra ekmeğin arasına ne koysak güzel oldu, ne eklesek daha bir sevdik.

Şimdilerde de pratik yemeklerin başında geliyor sandviç. Ekmeğiyle mide, arasına konulan malzemelerle göz doyuran bu harikulade lezzet, günün her saatinde imdadımıza koşuyor.

Neyse ki ona olan sevgimizin hakkını veren mekanlar da yok değil. Evde hazırladığımız sandviçlerden çok daha çeşitli ekmek ve malzemelerle kalbimizi fetheden bu mekanlar, bilmeyenlerin ya da yeni tatlar peşinde koşanların da gönlünün efendisi olmaya aday.

İçine her şey olsun: Şütte

Günün her saati yiyebilecek bir sandviç bulabileceğiniz Şütte, kaliteli şarküteri ürünlerinin tadını çıkarmalık en güzel mekanlardan. Ekmeğin arasına koyulmasını istediğiniz malzemeleri seçerek kendi özel sandviçlerinizin de tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Caddebostan Mahallesi, Caddebostan Plajyolu Sokak, No 1/G, Kadıköy, İstanbul

Biraz Amerikan havası: Tribeca

Başka şubeleri olsa da bizim gönlümüzü Nişantaşı şubesiyle fetheden Tribeca, menüde yer alan "New York Bagel" bölümüyle sandviçe yeni bir boyut getiriyor. Tavuktan ton balığına, ızgara sebzeden krem peynire dek çeşit çeşit malzemeyle dolu bu bagel'lar kaçmaz.

Adres: Teşvikiye Mahallesi, Şakayık Sokak, No 69/B, Şişli, İstanbul

İddiası adında: Duran Sandwiches

Beşiktaş'taki gezilerin en güzel mola yerlerinden Duran Sandwiches, Viyana mutfağından aldığı özel lezzetler, sıcak ve soğuk sandviç çeşitleri ile mide karın gurultularına meydan okuyor. Birçok semtte şubeleri olduğunu da hatırlatalım.

Adres: Sinanpaşa Mahallesi, Şair Nedim Caddesi, No 34, Beşiktaş, İstanbul

Lezzet Laboratuvarı: Sandwich Lab, Kadıköy

Önünden geçerken davetkar havasına kapılacağınız Sandwich Lab, içeri adımınızı atar atmaz şirin tasarımı ve laboratuvar önlükleriyle doğru yerde olduğunuzu anlayacağınız bir mekan. Yirmiyeye yakın farklı sandviçi bulunan mekanda, ister sıcak ister soğuk sandviçlerin tadını çıkarabilirsiniz.

Adres: Osmanağa Mahallesi, General Asım Gündüz Caddesi, Ali Suavi Sokak, No 6/A, Kadıköy, İstanbul

İnişli - çıkışlı: Fitbid Sandwiches

Borsa konseptli bu sandviççide fiyatlar düşük, getiri fazla. Güzel sunumuyla göz dolduran, doyurucu sandviçleri ve neşeli konseptiyle sandviç severlerin favori mekanlardan biri.

Adres: Atatürk Bulvarı, Beycity Çarşısı, No:3/C-36, Beylikdüzü, İstanbul

Balıksız olmazdı: Dardenia Fish & Bread

Ekmek arasında olup da tadından bıkmadığımız en güzel sandviçlerden biri de balık ekmek. Dardenia Fish & Bread, Norveç somondan Ege levreğe kadar uzanan kalabalık seçenekleriyle bu sevginin hakkını veriyor. Size de balıklı sandviçlerin tadını doyasıya çıkarmak kalıyor.

Adres: Buyaka AVM, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi, Balkan Caddesi, No:56, Ümraniye, İstanbul

Tıka basa yersin: Myka Charcuterie

Sade ama göz alıcı tasarımıyla ilk bakışta sandviççiden çok moda evine benzeyen Myka Charcuterie, aslında sıcak mı sıcak bir sandviç mekanı. Onlarca peynir ve şarküteri çeşidi içinde hangilerini seçeceğinizi şaşırırsanız, Myka’nın kendi sandviçlerinden birini seçebilirsiniz.

Adres: Pürtelaş Hasan Efendi Mahallesi, Cihangir Caddesi, No 13/A, Beyoğlu, İstanbul

Arka arkaya yenir: Susam

Bebek’teki deniz havasıyla daha çabuk acıkan midelere hizmet veren Susam, günün her saati açık, ufacık bir büfe. Birbirinden lezzetli sandviçleri ile meşhur olan Susam’ın en çok tercih edilen sandviçi ise Biftek Kaşarlı.

Adres: Bebek Mahallesi, Cevdet Paşa Caddesi, No 49, Beşiktaş, İstanbul

Peyniri uzar: Schlotzsky's

Özel ve günlük olarak pişirilen ekmeği ve bol bol kullandığı malzemeleriyle dikkat çeken Schlotzsky’s, sandviç yapmanın hakkını veren yerlerden. Özellikle eritilmiş ve yaşlandırılmış cheddar peyniriyle yaptıkları sandviçlerine doyum olmuyor.

Adres: Profilo AVM, Kat 3, Gülbahar Mahallesi, Cemal Sahir Caddesi, No 33, Şişli, İstanbul

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?