MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Bir İyi Niyet Harekatı: Güzel Esnaf

Kadıköy’ün denize nazır, boğaya uzak bir mekanında kahve içersiniz, garsonu tam bir ‘tut yanaklarından uzat 2 metre’ tatlılığındadır.

İş görüşmesine gideceksiniz diye ilk gördüğünüz berbere dalmışsınızdır ve sevimlilikten ölecek İhsan Abi bozuğunuz çıkmadı diye size hiçbir şey demez bir de üstüne iş görüşmeniz için iyi şanslar diler.

Mahallenizin arka sokaklarında, seyyar yolculuğunu anca 3 kişinin sığdığı bir dükkanla kapatan 60 yaşındaki Murat Dayı, tüm müşterilerini hala iki tekerliyi ittirdiği ilk günkü gibi ağırlamaktadır ve biraz da köfte harcına huzur katmayı beceriyordur.

Vardır böyle sevimli insanlar, sevimli esnaflar. Dükkanlarından ayrıldıktan sonra size iyi bir şey yapmışsınız gibi hissettirirler ki gerçekten de öyledir.

Velhasıl iki ev arkadaşı Berkan Cesur ve Varlık Saraf da bu güzel insanlar sadece kendi semtlerinin güzelleri olmasın onları herkes bilsin diye şahane bir fikre imza atmışlar: Guzelesnaf.com

Siteyi en sadesiyle anlatalım: Çevrenizde tanıdığınız ya da rastgele girdiğiniz bir esnaftan çok memnun kaldınız ve onu daha fazla insan bilsin istediniz. Bir fotoğraf, bir şehir, bir de açıklama hatta isterseniz kendi isminizi siteye gönderiyorsunuz. Onlar da sorgusuz sualsiz yayınlıyorlar.

Sitenin hakkımızda sayfasında “Siteyi iki kişi olarak açıyor ama Türkiye’nin her köşesinden desteklerinizi bekliyoruz. Kısacası iyi insanları bir araya toplamak, belki de yıllar sonra oluşacak bir güzel esnaflar dizini oluşturmak istiyoruz.” diyen ikiliyi destekliyoruz.

Kim bilir bir gün geniş bir güzel esnaflar dizini oluşur ve biz de tek tek onları ziyaret ederiz.

Kelamlarımıza son noktayı koymadan önce siteyi ziyaret etmek isteyenleri şuraya, bildiği güzel esnafı tanıtmak isteyenleri de şuraya alalım.

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Ufuk Utaş

Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.
37053TAKİPÇİ
448İÇERİK

Yorumlar

0 yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?