MENÜ
YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

İstanbul'un Uğruna Yollara Düşülesi En İyi Lahmacuncuları

İstanbul'daki en iyi kebapçılar listemizi hazırladıktan sonra lahmacunun daha fazla arka planda kalamayacağını biliyorduk. Domates, soğan, yeşillik ve limonu daha fazla bekletmeyip, "En iyi lahmacun nerede yenir?" sorusunun peşine düştük biz de.

Hepimize şimdiden afiyet olsun.

Gaziantepli Çavuşoğlu, Laleli

İstanbul'da yaşayan birçok kişinin kendisinden rahatlıkla 'çocukluğumun lahmacuncusu' şeklinde bahsedebileceği bir yer Gaziantepli Çavuşoğlu. Zira yaptıkları lahmacunun kokusunu 1975 yılında başlamışlar sokağa salmaya. Zırhta çekilen ve çıtır çıtır masaya konan lahmacun yemeniz için Laleli'ye yolunuzu düşürmeniz gerek. Bizce ilk fırsatta yapın bunu.

Adres: Ordu Caddesi Şair Fitnat Sokak NO:5 Laleli / İstanbul

Çömçe Kebap, Kadıköy

Resmi sitelerinin adını Kebapsepeti.com koyarak Yemeksepeti'ne rakip olacak bir özgüvene sahip Çömçe Kebap'tayız. Bir yandan rakip olma şakalarını bir yana bırakırken bir yandan da ünlü bir gurme uğramadan ve oralar her yakadan müşteriyle dolmadan önerelim Çömçe'yi. Sıcak bir ortam ve lezzetli lahmacunlar bulacaksınız.

Adres: Cafer Ağa Mah. Doktor Esat Işık Caddesi No:36/A Bahariye, Kadıköy / İstanbul

Borsam Taşfırın, Kadıköy

Kendi içinde gizemleri olan bir yer Borsam Taşfırın. Her şeyi olağan bir sipariş verdiğinizde oldukça lezzetli bir lahmacun geliyor önünüze. Lakin siparişi verirken "Usta benim lahmacunlar gevrek olsun" dediğinizde 'gevrek' kelimesi taşfırının duvarlarında yankılanır ve olağanüstü bir lahmacun yersiniz. Kadıköy'de üç şubesi vardır. Hepsi üç kutu ayran bitirtir.

Adres: Rıhtım Caddesi Reşit Efendi Sokak No:1/A Kadıköy / İstanbul

Halil Lahmacun, Kadıköy

Borsam Taşfırın ile çok konuşulmayan ama efsane bir rekabeti olan Halil Lahmacun'u diğer lahmacunculardan ayıran fark, menüsünün lahmacun, peynirli pide ve künefeden ibaret olması. Yani "Biz az yaparız öz yaparız" diyorlar. Bir diğer özellikleri de lahmacunun çıtırlık seviyesini '5 tane yenir'lere çıkartabilmesi. Denemeden bilemezsiniz tabii.

Adres: Güneşlibahçe Sok. No: 26 Çarşı İçi Dük:A Osmanağa Mh. Kadıköy / İstanbul

Öz Kilis Kebap ve Lahmacun Salonu, Karagümrük

İstanbul'un en iyi lahmacuncularının Fatih ve Kadıköy'de yer aldığını düşündürmeye başlangıç kebapçıdır. (bkz: Listedeki lahmacuncuların semtleri) Vedat Milor'un etlerini tatmasının ardından hatırı sayılır bir kalabalığın üstüne hizmet verip, yer bekletseler de, sarımsaklı lahmacunu "Biraz daha bekleseydim de olurmuş" dedirtir.

Adres: Akşemseddin Mahallesi Sürreemini Sokak Fatih / İstanbul

Buket Lahmacun, Mecidiyeköy

Her şehrin kendine has lahmacunu olduğuna dair rivayetleri Diyarbakır usulü lahmacun yaparak kanıtlar Buket Lahmacun. Kapısına eczacıyla dayanmak istersiniz, sipariş vermeden ambulans çağırasınız gelir. Öyle yedikçe yersiniz.

Adres: Selahattin Pınar Cad. Esmer Apt. Altı No :5 Mecidiyeköy / İstanbul

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Yorumlar

undefined yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?