MENÜ

Yemek.com

YAZI GÖNDERMEK İÇİN
/

Yanına İster Ayran İster Şalgam: İstanbul'daki En İyi Kebapçılar

Yerinde yemek kavramına sonuna kadar inanıyoruz ve bu mantıktan Adana ya da Urfa'da yiyeceğimiz kebapların dünya üzerindeki en iyi kebaplar olacağı ihtimalini de kesinlikle göz ardı etmiyoruz. Lakin İstanbul'daki en iyi kebapçılar listemizde yer alan kebapların da "Ah ulan bu kebabı Adana'da yemek vardı" dedirtmeyeceğinin de sözünü veririz.

Kaşıbeyaz, Florya

1974 yılında başlayan bir tecrübe, 1987 yılında Florya'da hizmet vermeye başlıyor. 16 farklı kebap çeşidiyle oturduğunuz yerden Adana turu yaptırıyor. Ali Nazik'i üzerine güzellemeler yazıldığı biliniyor. Tatlılarına sanat eseri diyenlerin varlığı biliniyor. Gitmeden rezervasyon yapılması gerektiği öneriliyor.

Adres: Şenlikköy Mahallesi Çatal Sokak No: 19 Florya / İstanbul

Hamdi Restoran, Eminönü

Bir yandan kebap yiyip bir yandan hem Galata hem Boğaz hem de Sultanahmet manzarasında oturmak bizce kahvaltıya Paris'e gitmekten çok daha lüks. 17 farklı çeşit kebabıyla Eminönü'de hizmet veren Hamdi (Hamo diye de bilinirmiş) bu lüksü kolay kılıyor. Fıstıklı kebabı da pek bir güzel yapıyor.

Adres: Tahmis Caddesi Kalçın Sokak No:17 Eminönü / İstanbul

Bağdat Ocakbaşı, Güngören

Güngören'de bildiğiniz tek yol Bağdat Ocakbaşı'na çıkan yoldur ya da olmalıdır. Köşe başlarında duran lezzetlerin çoğu zaman parmak yedirdiğini bilenler, Bağdat Ocakbaşı'nda gözünü kapatsın ve menüden bir dürüm söylesin.

Adres: Merkez Mahallesi Tayfun Sokak No: 8/10 Güngören / İstanbul

Uzunlar Kebap, Pendik

Sloganı "Nam olsun kar olmasın" olan bir kebapçıdayız. Söylentiler, Uzunlar Kebap'a çıkan yolun küçük, seyyar bir kebapçıdan başladığını söylüyor. Mekana ikinci gidişinizle ilk gidişiniz arasında bir yıl olsa da isminizi hatırlıyorlarmış. Patlıcanlı kebabı da çok iyiymiş. Hep öyle diyorlar.

Adres: Pendik Sahilyolu 1 Nolu İşletme Pendik / İstanbul

Yüzevler Kebap, Etiler

Vakti zamanında koca Adana'yı doyurduktan sonra yolu İstanbul'a çıkan Yüzevler Kebap'tayız. Eğer "Abi gittiğim mekanda ünlü de olmalı ben öyle her yerde kebap yiyemem" diyorsanız doğru yerdeyiz. Bir Adana kebap yemeden dönmek olmaz.

Adres: Nispetiye Cad. No:10 Etiler/İstanbul

Günaydın Kebap, Kozyatağı

Günaydın Et ailesinin en yeni üyelerinden Günaydın Kebap, et ve kebap konusunda uzmanlaştıktan sonra salata ve tatlılarda da harikalar yaratıyormuş. Meze için sıcak humus en iyi tercihmiş. Kebabı lahmacunun içine koyarak yiyen bile varmış.

Adres: Atatürk Caddesi No: 64 Sahrayıcedit, Kozyatağı / İstanbul

Kebapçı Enver Usta, Beyoğlu

Masaya oturur oturmaz önünüz mezelerle dolan, günde yalnızca 4 saat çalışan ki daha fazlasında gözü olup lezzetinden ödün vermeyen bir güzel mekan Kebapçı Enver Usta. Kebapları yedikten sonra ağzınızdan yalnızca "Bir ömürlük doydum, 50 yıllık soda getirin" cümlesi dökülecek. Bu hafta sonu uğramak gerek.

Adres: Şahkulu Mh., Şah Değirmeni Sk 1-7 Beyoğlu / İstanbul

Set Kebap, Etiler

Set Kebap'a gittiğinizde 36 yaşında kebaplarla tanışıp lezzet konusunda yılların getirdiği olgunluğu görmüş olursunuz. Aynı zamanda bu olgunluğu kaliteli şaraplar eşliğinde zirveye çıkarabilir, bahçede geniş geniş keyif sürebilirsiniz.

Adres: Nispetiye Caddesi No:13, Etiler / İstanbul

Develi Kebap, Samatya

Samatya'nın en iyi lezzet durakları listemizde de yer alan Develi, 1966'dan bu yana Samatya'da ve aynı zamanda İstanbul 7 ayrı semtinde hizmet veriyor. İkinci Bahar'da Vakkas Resuloğlu karakteriyle de bildiğimiz Develi'nin ilk göz ağrısı Samatya'da fıstık kebabı yemenizi öneririz.

İZLEDoyamayanlar için bir de videomuz var!

Ufuk Utaş

Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.
29396TAKİPÇİ
449İÇERİK

Yorumlar

undefined yorum yapılmış

Vallahi Bırakmayız, Bir Tabak Daha?