Yemek.com

Çocukların Banyoya Koşarak Gitmesine Sebep Kullanışlı ve Eğlenceli 12 Çalışma

banyoyu-sevdirme-one-cikan

Çocuklara kişisel bakım alışkanlıkları kazandırmak oldukça önemli ve zaman zaman bir o kadar da zor. Özellikle her yemekten önce ve sonra ellerini yıkamayı öğrenmesi, diş temizliğini ihmal etmemesi, banyo yapmayı işkence olarak görmemesi gerekir ki bunu öğretmek de epey bir zaman alabilir.

Siz de banyo yapmaktan köşe bucak kaçan, ellerini yıkamaya epeyce üşenen bir çocuğa sahipseniz yaklaşın bu tarafa biraz. Bu sorunu çözmek için nefis önerilerimiz olacak. Ama her şeyden önce onu da anlamaya çalışmalıyız biraz. Belki boyu musluğa yetişmiyor diye her seferinde el yıkamakla uğraşmak istemiyor ya da banyo yapmak ona yeteri kadar ilgi çekici gelmiyor. İşte bu sorunları çözmek de büyükler olarak bize düşüyor.

E hadi o zaman, banyoyu onların sevecekleri, hatta koşarak gidecekleri bir yere dönüştürelim birkaç ufak hamleyle. Birkaç basit malzeme ve bolca yaratıcılıkla bu iş hallolur bizce.

1 yorum yapılmış
2016-09-25 21:33:01
Aynı zamanda çocuğumuzu karşımıza alıp dişlerimizi aynı anda fırçalarsak çocuğun alışkanlık kazanmasına daha etkili olur