Yemek.com

Tatlı Krizleriyle Tek Başına Mücadele Edecek Güçte 9 Nefis Brownie Tarifi

Frambuazlı Brownie Tarifi

Bütün keklerin arasından sıyrılıp kendine özgü bir tür yaratan, keklerin en nefisi, en ıslağı, en çikolatalısı brownie'ye siz de bizim gibi doyamayanlardansanız doğru yerdesiniz.

Çatalı batırdığında inceden sıcak çikolatası akan, kokusuyla insanı çok uzaktan bile kendine çeken, tadıyla damaklara şenlik yaşatan, kısacası her duyumuza hitap etmeyi başaran birbirinden enfes brownie tarifleriyle karşınızdayız.

Dilediğiniz kuru yemiş ya da meyveleri ekleyerek özgünleştirebileceğiniz bu tarifleri bir kez yaptıktan sonra hazır brownie almayı düşünmeyeceksiniz bile.

Sade güzellik: Brownie

Brownie Tarifi

İçinin ıslaklığı ve bol kakaosuyla diyetteyken bile aklımızı çelen brownie, ağızda dağılan, çayın kahvenin yanında afiyetle yenen misler gibi bir lezzet.

Hep yersin: Brownie tarifi

O zaman renk: Labne peynirli brownie

Bitter çikolatalı brownie ile cheesecake'lere yaraşır labne peynirli karışımı buluşturduk, ortaya enfes bir brownie çıktı. Elimizi de korkak alıştırmadık içine bol bol ceviz koyduk.

Afiyetle yenir: Labne peynirli brownie

Müptelası olursun: Oreolu brownie

Oreo Brownie Tarifi

Oreo'sunu gönlünüze göre ekleyebileceğiniz oreolu brownie ile zamansız gelen çikolata yeme isteğini hemencecik bastırabilir, brownie ve oreoyu aynı anda yemenin dayanılmaz mutluluğunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

Böylesi zor bulunur: Oreolu brownie tarifi

Çikolataya doymayanlara: Bol çikolatalı brownie

Bol Çikolatalı Brownie Tarifi

Çikolataya aşık olanlar bilir, bazen bir brownie bile dindirmez çikolata yeme isteğini. İşte böyle durumlara çare olmaya geldi bol çikolatalı brownie.

Adı bile cezbediyor: Bol çikolatalı brownie tarifi

Pişirmeden: Vegan brownie

Goji berry, hurma, kuru yemişler, keçi boynuzu tozu-pekmezi ve kakao ile hazırladığımız vegan brownie, pratikliğin sınırlarını zorluyor ve pişmeden yapılıyor. Veganlara ve raw food (çiğ beslenme) alışkanlığına sahip olanlara da harika bir tatlı alternatifi oluyor.

Sağlık dolu: Vegan brownie tarifi

Sadece bitterle olacak diye bir şey yok: Beyaz çikolatalı brownie

Beyaz Çikolatalı Brownie Tarifi

Eritilmiş bitter çikolatasının gücünden faydalandığımız ama bu kez onu yalnız bırakmayıp yanına beyaz çikolatayı yoldaş ettiğimiz beyaz çikolatalı brownie, içindeki badem parçalarıyla da damak çatlatıyor.

Desen desen: Beyaz çikolatalı brownie tarifi

Sana kırmızı çok yakışıyor: Frambuazlı brownie

Frambuazlı Brownie Tarifi

Frambuazlı Brownie Tarifi

Brownie'yi frambuazın enfes tadıyla bir araya getirmeyi denemiş miydiniz? Görüntüsüyle bile iştah açan, brownie sevginize seviye atlatacak frambuazlı brownie ile çay saatinizi renklendirebilirsiniz. Çünkü biz denedik, nefis oluyor.

Orman meyvesi sevenlere: Frambuazlı brownie tarifi

Seçmek zorunda değilsin: Brownie cheesecake

Hem brownie hem de cheesecake seviyorsanız artık yapmak için içlerinden birini seçmek zorunda kalmayacaksınız. Çikolatalı brownie'yi cheesecake tabanı olarak kullanıp harikalar yaratabileceğiniz bu lezzeti, her gün yemek isteyeceksiniz.

Birlikte daha güzeller: Brownie cheesecake tarifi

Mekan bonusu: The Grand Tarabya R.E.A.D Cafe’den çilekli brownie

Grand Tarabya Cafe Read Brownie

Fotoğraf: Müjde Çapraz

Bir brownie'den çok daha öte bir lezzet arıyorsanız içi cevizli ve ıslak, dışı çileklerle kaplı bu lezzet tam sizlik. Üstelik frambuaz ve çilek sos eklendiğinde daha da bir şahane oluyor, bizden söylemesi.

Çilekler çıktı: The Grand Tarabya R.E.A.D Cafe’den çilekli brownie tarifi

İZLE
Doyamayanlar için bir de videomuz var!