Yemek.com

40 Gün Boyunca Bira Dışında Bir Şey ‘Yemeyen’ Çılgın

yalnizca-bira-icen-adam

Sizleri Chris ile tanıştıralım.

Harry Potter şapkası, piercing’i, halka küpeleri ve gözlüklerinden de anlayabileceğiniz üzere biraz fantastik bir adam Chris.

Tek sıkıntısı ruhu işsiz.

Dukan dokunuyor, Karatay Diyeti’nin sahibi “Lahmacun en sağlıklı yiyecektir” falan diyor diye harlamış ve kendisine diyet yazmış: Bira diyeti!

Öyle günde 3 bira içiyorken 5 bira içmeli bir diyet değil bu.

Chris, bira dışında hiçbir şey ‘yemiyormuş.’ Köşe başlarında sızmamak için arada sırada meyve suyu içiyormuş o kadar.

Diyetin detaylarına gelince, sabahları 5 kibrit kutusu boyutunda bir bardakta bira, öğlen biraz daha büyüğü, öğleden sonra atıştırmalık olarak shot ve akşam da birahi büyüklüğünde bira içiyormuş. Hatta kendisine sponsor bile bulmuş. Hollandalı bir bira markası “Seni çılgın” diyerek Chris’e sponsor olmuş.

Chris’in aklı selim arkadaşları ve doktoru bu böyle olmaz lifli hiçbir şey yemediğin için kabız olursun -cidden- demişler. Ancak Chris’in o konuda bir problemi yokmuş.

İşin diyet kısmı ise gerçekten işe yaramış. Chris diyetinin 20. gününde kilo vermeye başlamış. Tabii birayla kilo vermenin göbek büyütmek gibi muazzam bir ikilemi de olmuş.

Bu iradeli arkadaşın diyete başlamasının sebebi, haliyle Dukan ya da Karatay Diyeti değil. Hatta yalnızca diyet amaçlı da değil. Chris, Hristiyanların ‘lent’ adını verdiği ve Hz. İsa’nın acı çektiği 40 günü simgeleyen bu süreç içerisinde kendince ruhani bir arınma dönemine girmiş.

Bu diyeti de 40 gün boyunca uygulamış.

Hala işsiz ama inançlı bir işsiz.

Not:  Türkiye’de böyle bir diyeti uygulamak isteyenlere bira markalarının artık hiçbir şeye sponsor olamadığını, elde avuçta ne varsa biraya vermek zorunda kalma ihtimallerini hatırlatalım.

Görsel : nationalpost

Fırından yeni çıkmış mozzarella peyniri, ızgara bonfilenin üstünde uzanan karamelize soğan kadar lezzetli şeyler yazmak isterdim.