Yemek.com

Kebabını Yediğinizde ‘Daha Öncekiler Neydi’ Diyeceğiniz Adana’nın En İyi 11 Kebapçısı

tr.foursquare

Eğri oturalım, doğru konuşalım şimdi. Ege otları Ege'de, bol şerbetli bir baklava Antep'te, Urfa kebabı Urfa'da güzel. Her şey yerinde güzel sevgili dostlar. Tıpkı Adana kebap gibi... Hiiiç gücenmesin bize 'Ben Adana kebabı iyi yaparım' diyen işletmeler. Orada bir duralım. Burada söz konusu gölgede 39 dereceyi gördüğünde 'Şükür bugün biraz serin' diyen, ülkemizin güzide şehri Adana. Söz konusu ADANA KEBAP.

Öyle sıradan bir yemek değildir Adana kebap. Bir kültürün, samimiyetin, geleneğin toplanıp, bir tabakta vücut bulmuş halidir. Saati olmaz, yeri olmaz. Sabahın bir körü kalkarsın, mangalını yakar keyfini yaparsın. Eşi, dostu çağırıp koca sofralar kurarsın. Birleştirir Adana kebap, harbidir, bizdendir. O yüzden en güzeli Adana’da yenir. Adana'da kötü kebap yemek imkansızdır, yiyemezsiniz. Ama en iyisini de nadir mekanlar yapar.

Diyoruz ki en iyi Adana kebabın peşinden nefis bir keşfe çıkalım. Biz tek yönlü Adana biletimizi alıyoruz. Tadına doyum olmaz 1,5 Adanalar ise bu mekanlardan.

Minnoş not: Bu listemizde en iyileri elimizde geldiğince yazmaya çalıştık. Siz de sevdiğiniz mekanları, 'Mutlaka gidin' dediğiniz yerleri bize yorum olarak bırakın, olur mu?

Doyamayanlar için bir önerimiz daha var!
5 yorum yapılmış
2017-03-01 09:08:52
bence yiyip tadına varacagınız en iyi en güzel yer klinğ usta GAZİPAŞADA 1 numara
2016-08-15 11:06:18
İlk 11 cidden şahane yerler ama benim favorim tebebağda bu işi tezgahda ziyadesiyle yapan bir amca var onun dürümünü yemediyseniz kebab yedim demeyin tam tarifi vermek isterim ama yön duygum sıfırdır. :(
2016-08-12 23:39:55
Yavuzlar mahallesinde en eski kebapçılarından biri olan Öz Gönül Kebap bu listede ilk üçe ziyadesiyle ile girer. İşletmecisi Fatoş Bacı ve eşinin ilgi ve hizmeti çok içten lezzetler harika ve özel